poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Urząd pozwał firmę za wpis na Facebooku. Są przeprosiny

Dodano: 28 grudnia 2017, 14:37
Autor: Ewelina Burda

To już finał głośnego sporu o stołówkę przy Szkole Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej
To już finał głośnego sporu o stołówkę przy Szkole Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej (fot. Ewelina Burda)

Jest ugoda pomiędzy Białą Podlaską, a właścicielką firmy Diana. Pozwana musiała przeprosić władze miasta na łamach lokalnego tygodnika oraz w internecie.

Przypomnijmy, że władze Białej Podlaskiej w grudniu ubiegłego roku pozwały firmę Diana za wpis na Facebooku. Chodziło o sugerowanie związków konkurencyjnej firmy z osobą prezydenta i sugestie o ustawianie przetargu. W sprawie o ochronę dóbr osobistych strony zawarły jednak ugodę. Oprócz oświadczeń w prasie i na portalu społecznościowym Facebook, pozwana Mirosława Ładniak zobowiązała się przekazać 5 tys. zł na cele statutowe Bialskiego Stowarzyszenia Promień.

W oświadczeniu czytamy m.in. że właścicielka „przeprasza za bezpodstawne postawienie zarzutów oraz za sformułowanie nieuzasadnionej i obraźliwej oceny, naruszającej dobra osobiste Gminy Miejskiej Biała Podlaska.” A chodziło o zarzuty „dotyczące doprowadzenia do nierzetelnego, bezprawnego i mającego służyć osiągnięciu prywatnych korzyści przetargu na najem wydzielonego kompleksu częściowo wyposażonych pomieszczeń znajdujących się w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej przy ul. Zygmunta Augusta 2”.

– Jestem zadowolony z takiego zakończenia sprawy. Jednak mam nadzieję, że podobnych sytuacji będzie można uniknąć. Chcemy w taki sposób udowodnić, że przestrzeń publiczna, do której zaliczamy dzisiaj również internet, nie może być miejscem rozpowszechniania fałszywych informacji, które podważają dobrą opinię Białej Podlaskiej – podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk.

Z Mirosławą Ładniak nie udało nam się skontaktować. Pracownica jej firmy powiedziała nam że właścicielka będzie dostępna po 6 stycznia.

To już finał głośnego sporu o stołówkę przy Szkole Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej. Diana od 2003 roku ją prowadziła, wynajmując lokal za 85 zł miesięcznie. Zdaniem władz miasta, warunki były zbyt preferencyjne, dlatego wypowiedziały umowę. Od 1 sierpnia 2016 roku Diana zajmowała lokal nielegalnie. We wrześniu przetarg na prowadzenie stołówki wygrała firma Triomix, ale Diana nie chciała opuścić miejsca. Szkoła odcięła stołówce dostęp do wody. Firma chciała skorzystać z alternatywnego źródła, ale sanepid uznał, że taka woda nie nadaje się do spożycia i nakazał zamknąć stołówkę. Diana przeprowadziła się do innego lokalu w mieście, ale klucze do stołówki właścicielka oddała dyrekcji szkoły dopiero w listopadzie. Eksmisję przeprowadzono przy udziale komornika. W tym czasie miasto i firma przerzucały się oświadczeniami. I w tym z 25 września właściciele Diany pisali właśnie o nieuczciwym, według nich, przetargu. Tymczasem, niedawno pod szyldem „Dla przyjaciół - Diana. food&drink&cafe” właściciele Diany otworzyli restaurację w centrum Białej Podlaskiej. A kolejna powstaje w Sławacinku przy dworku Diany.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 grudnia 2017 o 16:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To przepraszane jest miasto czy Stefaniuk, jeśli Stefaniuk, to dlaczego urzad ma placić za z-stwo procesowe.
Rozwiń
Gość
Gość (28 grudnia 2017 o 22:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Redaktory, trzeba postawić pytanie: ile i komu zapłaciło miasto za zastępstwo procesowe i ile z tej kasy od Pani Ładniak odzyska? Pytanie o symboliczną opłatę sądową (bo mniej niż tysiak) łaskawie zmilczę.
Rozwiń
Gość
Gość (28 grudnia 2017 o 16:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie mają wyjątkowe poczucie humoru... Kobieta jednak podjęła bardzo słuszną decyzję, ponieważ jakikolwiek proces sądowy byłby b.kosztowny i nie rokujący nadziei na szybkie zakończenie. A to przedkłada się na horrendalne koszty!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!