czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Urzędy nadal czekają

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 września 2002, 15:23

Po raz pierwszy w tym roku, w trosce o absolwentów, urzędy pracy przeprowadziły program "Pierwsza praca”, mający umożliwić młodym ludziom podjęcie zatrudnienia.

W przedstawianej ofercie znajdowały się propozycje zatrudnienia dla osób po każdym szczeblu edukacji. Według opinii pracowników urzędów pracy, niewspółmiernie łatwiej było znaleźć pracę osobom z wykształceniem średnim technicznym czy zawodowym, niż świeżo upieczonym magistrom.
Niestety, tak jak na rynku pracy, tak i w urzędach, oferty nie czekały na chętnych długo. - Mieliśmy 570 tysięcy złotych w ramach programu. Przeznaczyliśmy je na staże dla 156 absolwentów. Do 31 sierpnia program został wykonany w 99,3 procenta - mówi Edward Tymoszyńki, kierownik PUP w Białej Podlaskiej. Praktycznie we wszystkich powiatach naszego regionu propozycje pracy dla absolwentów - jakimi urzędy dysponowały - zostały już wyczerpane.
W niektórych powiatach nastąpiło to już w lipcu, w innych oferta była aktualna jeszcze w sierpniu. Tak było w Parczewie i Radzyniu Podlaskim. A przecież minęły dopiero dwa miesiące od zakończenia roku szkolnego i jak twierdzą pracownicy urzędów pracy - większość osób zainteresowanych jeszcze się nie zarejestrowała.
Trudno powiedzieć co mają zrobić ci, którzy czas wakacji przeznaczyli na odpoczynek, lub ci, którzy absolwentami staną się dopiero we wrześniu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż nie będą mogli skorzystać z ofert przedstawianych w programie "Pierwsza praca”. Nie wiadomo bowiem czy zostaną przeznaczone dla tych osób dodatkowe fundusze. Na razie nic nie da się w tej kwestii powiedzieć.
Powiatowe urzędy pracy zachęcają jednak nadal absolwentów do zasięgania informacji, gdyż oferty od pracodawców spływają często z dnia na dzień.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!