środa, 21 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Uznanie dla mistrzów i organizatorów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 czerwca 2002, 17:10
Autor: Monika Dudzik

Co to jest: ma go Łuków, ma Międzyrzec Podlaski, a Radzyń nie? Odpowiedź jest prosta - kryty basen. Choć niektórzy uważają, iż nie jest on potrzebny, dziwnym może wydaje się fakt, że w mieście bądź co bądź powiatowym takiego obiektu nie ma.

Samo jego wybudowanie to kosztowna inwestycja. Skąd zatem wziąć środki finansowe na te przedsięwzięcie? Tym bardziej, że nie chodzi tylko o basen, lecz halę sportowo-widowiskową z prawdziwego zdarzenia (pływalnia miałaby być częścią). M.in. po to odbyło się w poniedziałkowe popołudnie I Powiatowe Forum Sportu. Przybyli na nie samorządowcy, dyrektorzy szkół oraz innych placówek. Był poseł Szczepan Skomra (współorganizator imprezy), podsekretarz stanu MENiS Tadeusz Sławecki oraz prezes UKFiS dr Adam Giersz. Forum poświęcono nie tylko hali sportowo-widowiskowej, ale problemowi propagowania sportu wśród młodzieży. W ciągu trzech minionych lat radzyńskie starostwo wydało na działalność związaną ze sportem ok. 73 tys. złotych (w budżecie powiatu nie ma odrębnej subwencji na sport i kulturę fizyczną; dotuje się je zazwyczaj kosztem subwencji drogowej). A potrzeby są ogromne biorąc pod uwagę ilość uczniów w powiecie (37 szkół podstawowych, 12 gimnazjalnych i 4 średnie). Jeżeli chodzi o gminy, które w ciągu trzech ostatnich lat najwięcej zainwestowały w sport, zdecydowanym liderem wśród nich jest Radzyń Podlaski. Jednak najbardziej zasobna w hale sportowe jest gmina Borki, a w Komarówce Podlaskiej znajduje się jedyna w powiecie licencjonowana strzelnica.
Przy okazji wystąpienia wiceburmistrza Jerzego Woźniaka poruszono kwestię dalszej modernizacji stadionu miejskiego. Na co potrzeba ok. 500 tys. złotych. Jedną połowę wyłoży UKFiS, drugą - Urząd Miejski. W przeciągu paru lat stadion przeszedł prawdziwą metamorfozę, przeobrażając się z obiektu brzydkiego w jeden z najładniejszych i najlepiej utrzymanych w Radzyniu. Forum zakończono miłym akcentem. Wręczono statuetki Powiatowego Mistrza Sportu i Powiatowego Organizatora Sportu. W pierwszej kategorii nagrodzono: Monikę Wiater (mistrzynię Polski w taekwondo), Agnieszkę Zalewską (uczennicę III klasy Gimnazjum w Woli Osowińskiej) i Roberta Pawłowicza (niepełnosprawnego, wszechstronnego sportowca). Statuetki Powiatowego Organizatora Sportu otrzymali: Bogdan Fijałek - prezes radzyńskiego koła PTTK, Szczepan Skomra - prezes KS "Orlęta” oraz Janusz Wlizło - założyciel Radzyńskiej Akademii Taekwondo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!