piątek, 19 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

W 30 stopniowym upale

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 maja 2002, 16:50
Autor: Beata Malczuk

Różne bywają metody dopingu. Łukasz Makarski z Liceum im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej chc
Różne bywają metody dopingu. Łukasz Makarski z Liceum im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej chc

Stres, pustka w głowie, do tego upał. Nie ma czego zazdrościć zdającym. Wczoraj przy temperaturze siegającej 30 stopni Celsjusza pocili się tworząc wypracowania, dzisiaj, ci co wybrali matematykę, łamią długopisy na karkołomnych obliczeniach.

- To normalne, że się denerwuję, generalnie jednak czuję się dobrze - mówiła wczoraj parę minut przed dziewiątą Agnieszka Mazurek, maturzystka z bialskiego "Kraszaka”. Tak jej koleżanki i koledzy zabrała ze sobą maskotkę na szczęście, a oprócz tego kanapkę, a do picia "Kubusia”. Gorąco dawało o sobie znać już od rana. Zdenerwowani rodzice czekali na zewnatrz. Najwytrwalsi nawet po pięć godzin.
Zgodnie z przyjętym regulaminem w trakcie pisania nie można przeszkadzać zdającym. Dlatego posiłki, o ile są przez rodziców przygotowywane, muszą się znaleźć na sali przed rozpoczęciem egzaminu.
W jednej z bialskich szkół arbiturienci oklaskami zareagowali po odczytaniu tematów egzaminu. - Wszystko przebiega bez zakłóceń - informowała wczoraj przed południem Jadwiga Droździel, dyrektor bialskiej delegatury lubelskiego KO. - Maturzyści piszą, a my trzymamy kciuki, aby wyniki były jak najlepsze - dodała.
Ogółem na liście przystępujących do matury i egzaminu dojrzałości na tym terenie znajduje się 3839 nazwisk. W tym są absolwenci liceów ogólnokształcących, średnich szkół zawodowych i 530 dorosłych. Na nową maturę zdecydowało się 27 osób. Zdają na odrębnych zasadach niż ich koledzy przystępujący do tradycyjnego egzaminu dojrzałości, w swoich szkołach, pod okiem osób wytypowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie. Nowością są na przykład odczytywane elektronicznie kody kreskowe, inne dla każdej szkoły. Umieszcza się je na wszystkich pracach.
- Witam was w tym historycznym dniu, jako prekursorów nowej matury, na egzaminie z języka polskiego - takimi słowami zwrócił się do 9 zdających Andrzej Kasprzyk, przewodniczący komisji z Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej.
W dziewięciu szkołach pojawili się wizytatorzy nadzorujący przebieg pięciogodzinnego egzaminu pisemnego z ramienia kuratorium. Mają za zadanie informować swój organ o wszelkich naruszeniach obowiązujących przepisów.
W drugim dniu pisemnych, starych i nowych matur odbywają się egzaminy z kilku przedmiotów. W bialskim rejonie są to: matematyka, historia, fizyka, biologia, chemia i języki obce. Oprócz angielskiego, francuskiego, niemieckiego, rosyjskiego jest na tej liście hiszpański. Tylko, a może aż 3 absolwentów IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej zdecydowało się wykazać umiejętności z tego języka.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!