sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

W barwach i z piosenką

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 kwietnia 2002, 15:00

Przygotowywanie wystawy z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych w bialskim klubie kultury. W środku Józ
Przygotowywanie wystawy z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych w bialskim klubie kultury. W środku Józ

W sobotę w bialskim Klubie Kultury "Piast” odbędzie się Dzień Osoby Niepełnosprawnej. Z tej okazji zostanie otwarta wystawa prac plastycznych i rękodzieła osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wystąpią miejscowi wokaliści i muzycy.

Prezentowane będą prace dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych, Przedszkola Samorządowego nr 16, koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów "Elremet”, Środowiskowego Domu Samopomocy MOPS, ZSZ nr 3 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu i Domu Pomocy Społecznej w Kozuli. Kilkadziesiąt, niekiedy bardzo barwnych prac stanowi dla ich autorów potwierdzenie możliwości kreacyjnych i upiększania świata.
Przygotowano także koncert dedykowany niepełnosprawnym. Wystąpią m.in. Monika Dziołak, laureatka popularnego programu telewizyjnego "Od przedszkola do Opola”, Marzena Michalczuk, laureatka turnieju piosenkarskiego "Droga do gwiazd” oraz Paweł Borysiuk przygotowujący się do występu w konkursie "Ty możesz zostać gwiazdą”. Należą oni do działającego przy "Piaście” Zespołu Wokalnego "Chwilka” Ireneusza Parafiniuka. Obok nich ma także wystąpić interesujący gość-niespodzianka.
Współorganizatorem sobotniej imprezy jest Koło Osób Niepełnosprawnych, którego prezesem jest Józef Głowacki, który dąży do usuwania barier architektonicznych utrudniających poruszanie się niepełnosprawnych. Apeluje też do miejscowych władz o wsparcie utworzenia przychodni rehabilitacyjnej.
Opiekująca się tym kołem Ewa Tarasiuk z "Piasta” powiedziała nam, że grupa skupia około 50 osób. Cześć z nich bardzo sobie chwali ćwiczenia gimnastyczne organizowane w "Piaście” przez dr Urszulę Parnicką z AWF. - Zawsze podkreślamy, że kwiecień jest miesiącem osób niepełnosprawnych. Zaprosiliśmy przedstawicieli organizacji działających na rzecz osób z ograniczoną sprawnością - mówi Ewa Tarasiuk. Organizację sobotniej imprezy wspierają Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, bialskie starostwo, BSM "Zgoda” i Zakłady Mięsne "Felix” z Rossosza.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!