Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

30 grudnia 2016 r.
11:04

W ciężarówce załadowanej węglem pękła opona. Samochód wywrócił się

139 10 A A

Ciężarowa scania wyładowana koksem wywróciła się na jezdnię. Dwie godziny trwało wyciąganie kierowcy z kabiny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do wypadku doszło w czwartek po godz. 14.00 w miejscowości Styrzyniec. 28-letni kierowca ciężarowej Scani z naczepą stracił panowanie nad pojazdem. Pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu, a potem do przydrożnego rowu i przewrócił się.

Przewożony przez ciężarówkę koks wysypał się na pobocze i na jezdnię. Na rozsypany na drodze ładunek najechało jadące z przeciwnego kierunku osobowe Daewoo, którym kierował mieszkaniec Białej Podlaskiej. Na szczęście mężczyzna nie ucierpiał w zdarzeniu.

 Kierowca Scanii, pomimo tego, że doznał urazu kręgosłupa i lewej ręki oraz ogólnych potłuczeń, może mówić o sporym szczęściu, gdyż kabina ciężarówki została praktycznie całkowicie zmiażdżona. Jej uszkodzenia były tak duże, że wyjęcie z niej mężczyzny było możliwe dopiero po dwóch godzinach pracy strażaków, którzy musieli korzystać ze specjalistycznego sprzętu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do wypadku doszło w wyniku pęknięcia opony w Scanii. Kierujący ciężarówką był trzeźwy.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 21:03
To czym zaladowana byla ta ciezarowka? W tytule wegiel a w tresci koks???
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 19:55
Widziałem ciągnik jak go wyciągali i chyba tylko cud spowodował, że kierowca przeżył. Powinien zagrać totka.
Avatar
Jac / 30 grudnia 2016 o 18:14
Polski kierowca nie ma luzu, porusza się jak wóz z węglem
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 16:02
Wielkie szczęście w nieszczęściu .Dobrze, że nikomu nic się nie stało.
Avatar
Karol / 30 grudnia 2016 o 15:39
Nie masz pewności. Ja zalozylem 6 nowych opon Continental do DAFa i po 100km wywalil mi przod. Przyczyna byla wada fabryczna.
Avatar
Karol / 30 grudnia 2016 o 15:38
Nie masz pewności. Ja zalozylem 6 nowych opon Continental do DAFa i po 100km wywalil mi przod. Przyczyna byla wada fabryczna.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 14:28
a węgiel to koks, to antracyt
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 14:00
Wyngiel je we wiosce Wojna bedzie Psed wojno tyz był
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 12:55
Bier kubełko!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 11:11
Dziadtrans oszczedzal na oponach i skutki widać na zdjeciach
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 21:03
To czym zaladowana byla ta ciezarowka? W tytule wegiel a w tresci koks???
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 19:55
Widziałem ciągnik jak go wyciągali i chyba tylko cud spowodował, że kierowca przeżył. Powinien zagrać totka.
Avatar
Jac / 30 grudnia 2016 o 18:14
Polski kierowca nie ma luzu, porusza się jak wóz z węglem
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 16:02
Wielkie szczęście w nieszczęściu .Dobrze, że nikomu nic się nie stało.
Avatar
Karol / 30 grudnia 2016 o 15:39
Nie masz pewności. Ja zalozylem 6 nowych opon Continental do DAFa i po 100km wywalil mi przod. Przyczyna byla wada fabryczna.
Avatar
Karol / 30 grudnia 2016 o 15:38
Nie masz pewności. Ja zalozylem 6 nowych opon Continental do DAFa i po 100km wywalil mi przod. Przyczyna byla wada fabryczna.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 14:28
a węgiel to koks, to antracyt
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 14:00
Wyngiel je we wiosce Wojna bedzie Psed wojno tyz był
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 12:55
Bier kubełko!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 11:11
Dziadtrans oszczedzal na oponach i skutki widać na zdjeciach

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Samochód był wtedy szczytem marzeń. Jak podróżowaliśmy w PRL-u?
MAGAZYN

Samochód był wtedy szczytem marzeń. Jak podróżowaliśmy w PRL-u? 1 1

Przez wiele lat samochód był dla wielu Polaków szczytem marzeń. Władysław Gomułka uważał zresztą, że samochody są dla burżujów, dlatego stawiał na transport zbiorowy. I jeździliśmy stłoczeni w wagonowej toalecie lub na korytarzu albo byliśmy skazani na łaskę i niełaskę kierowcy PKS-u, który mógł nas nie wpuścić do autobusu. Dziś większość z nas korzysta z własnego samochodu. I stoimy w korkach...

Wystawa "Archipelag Wysp Przedziwnych" w DDK Węglin

Wystawa "Archipelag Wysp Przedziwnych" w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na wernisaż wystawy prac nagrodzonych w V Miejskim Konkursie Plastycznym Archipelag Wysp Przedziwnych. Otwarcie ekspozycji już w poniedziałek, 23 kwietnia o godz. 17.

Pogoda na sobotę. W regionie zapowiada się ciepły dzień

Pogoda na sobotę. W regionie zapowiada się ciepły dzień 0 0

Zapowiada się piękny, wiosenny dzień w naszym regionie.

Motor gra z ostatnim w tabeli JKS Jarosław

Motor gra z ostatnim w tabeli JKS Jarosław 5 1

Jak nie z JKS, to z kim? Motor w sobotę o godz. 17 zagra na wyjeździe z ostatnim zespołem w tabeli. Po raz pierwszy po zwolnieniu Marcina Sasala rolę pierwszego trenera będzie pełnił Piotr Zasada, który we wtorek zastąpił dotychczasowego szko-leniowca.

Kierowcy rozjeżdżają żółwie. " To gatunek narażony na wyginięcie"

Kierowcy rozjeżdżają żółwie. " To gatunek narażony na wyginięcie" 10 1

- Prosimy o rozważną jazdę na drogach, ponieważ żółwie błotne (samce) rozpoczęły swoją migrację - apeluje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej
21 kwietnia 2018, 12:00

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Krańcowa (DDK Bronowice, ul. Krańcowa 106) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej XXIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mój Świat. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu
PROBLEM

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu 0 11

Gmina Ludwin Jak co roku, wrócił problem śmieci nad jeziorami. Nie wszyscy właściciele działek rekreacyjnych podpisali umowy na wywóz odpadów, więc śmieci wyrzucają do lasów i rowów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła 10 10

PIŁKARSKA NICE I LIGA Zespół trenera Bogusława Baniaka mimo dobrej gry i kilku dogodnych okazji do zdobycia bramki przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Katem „zielono-czarnych” okazał się Kamil Zapolnik, który zdobył obie bramki dla gospodarzy

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze 28 19

Pod znakiem zapytania stanęła przebudowa ronda przy Gali wraz z mostem na ul. Fabrycznej. W piątek okazało się, że w miejskiej kasie jest za mało pieniędzy na tę inwestycję. Najtańsza firma zażyczyła sobie prawie dwa razy więcej pieniędzy, niż ma do wydania Ratusz

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony
KUCHNIA

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony 7 0

Coraz więcej restauracji wprowadza makarony do menu. Na talerzach pojawiły się nowe, intrygujące gatunki. Od wspaniałego casarecce, przez rozkoszne pizzi po strozapretti

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć?

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. Horrory, ciekawe dramaty, widowiskowe kino akcji, filmy familijne. W ten weekend każdy powinien znaleźć coś dla siebie w ramówce naziemnych stacji telewizyjnych. Przedstawiamy subiektywny wybór kilku filmów, które warto zobaczyć w tych dniach w telewizji.

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej 4 6

Inspekcja Handlowa zakwestionowała w ubiegłym roku 2,34 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych u wybranych losowo przedsiębiorców. To minimalnie mniej niż w 2016 r.

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend 0 10

W najbliższą niedzielę 54 ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę w Biłgoraju. Będą służyć w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”