Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

12 marca 2016 r.
19:31

W jednej chwili stracili 15 i 25 tys. złotych. Kuzynka prosiła o pożyczkę

Autor: Zdjęcie autora pab
0 5 A A

W sumie 40 tys. zł stracili wczoraj dwaj mieszkańcy Łukowa. Mężczyźni byli przekonani, że pomagają policji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak relacjonują policjanci, mężczyźni najpierw odebrali telefon od rzekomej kuzynki, która prosiła o pożyczkę. Później z pokrzywdzonymi skontaktował się mężczyzna podający się za policjanta. Mówił, że mundurowi pracują nad rozpracowaniem szajki oszustów. Prosił o współpracę.

– Zgodnie z podanymi instrukcjami pokrzywdzeni przekazali pieniądze w ustalone miejsce. Byli przekonani, że pomagają a ich oszczędności są bezpieczne. Tego samego dnia doszło także do 7 podobnych prób wyłudzeń pieniędzy – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik KWP w Lublinie.

Niestety dwóch mieszkańców miasta uwierzyło oszustom przekazując im 15 i 25 tys. zł.

Jak nie stać się ofiarą oszustów? Policjanci radzą:

  • Przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności.
  • Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Niezwykle ważna jest także czujność pracowników banków czy urzędów pocztowych.
  • Przypominamy! Żeby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób, które pukają do naszych drzwi lub dzwoniąc podszywają się za bliskich.
  • Bądźmy także podejrzliwi, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem ponagla nas do szybkiego podjęcia ważnych finansowych decyzji.
  • Pamiętajmy także, że prawdziwi policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 08:07

zgroza co to się dzieje, może pracownicy banków by baczniej przyglądali się tym osobom 

Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 05:14
POLANDIA =CIEMNOGROD
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 00:56
" Jacek Wilczyński To pomówienia. Proszę zauważyć, że pomimo wyroku wydanego w mediach do tej pory trwa dopiero postępowanie mające na celu wyjaśnienie, czy zaistniała sytuacja miała w ogóle charakter działań korupcyjnych. Netline Group realizuje rocznie ponad 500 kontraktów dla klientów z Polski i zagranicy. Zaledwie 20 proc. z nich to kontrakty na rynku zamówień publicznych. Pierwszy kontrakt dla CPI pozyskaliśmy w 2009 r. Opiewał on na kwotę ponad 11 mln zł netto i dotyczył dostaw sprzętu i oprogramowania głównie firmy IBM. Nasze przychody w 2009 r. wyniosły 74 mln zł. W okresie, którym interesuje się prokuratura – czyli w latach 2009–2011 – łączny obrót Netline Group wyniósł ponad 300 mln zł netto. Podczas gdy łączna wartość wszystkich umów podpisanych z CPI wynosi nieco ponad 54 mln zł netto. Oznacza to, że udział kontraktów z CPI MSWiA stanowi jedynie 18 proc. przychodu spółki. Trudno więc mówić, że firma urosła dzięki tym kontraktom, a stawianie tezy, iż rośliśmy dzięki korupcji, jest zwykłym pomówieniem. "
" Jacek Wilczyński To pomówienia. Proszę zauważyć, że pomimo wyroku wydanego w mediach do tej pory trwa dopiero postępowanie mające na celu wyjaśnienie, czy zaistniała sytuacja miała w ogóle charakter działań korupcyjnych. Netline Group realizuje rocznie ponad 500 kontraktów dla klientów z Polski i zagranicy. Zaledwie 20 proc. z nich to kontrakty na rynku zamówień publicznych. Pierwszy kontrakt dla CPI pozyskaliśmy w 2009 r. Opiewał on na kwotę ponad 11 mln zł netto i dotyczył dostaw sprzętu i opro... rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 21:32
a ja myślałem że znowu Andromeda ze tymi złodziejami zaczyna ludzi w Lublinie okradać, poczytajcie sobie o nich: Andromeda łączy pokolenia biznesu. Ekskluzywny klub powstał w Lublinie Jacek Wilczyński z Lublina obecnie właściciel firmy Andromeda wraz z Małgorzatą Łokaj w ubiegłym roku stracili na rynku forex ponad 40 milionów złotych oczywiście nie swoich pieniędzy ale ludzi z Lublina i okolic stracili ponad 95% wszystkich pieniędzy które powierzyli im ludzie zwodzeni przez Jacka niebotycznymi zyskami, teraz Jackiem i jego wspólniczką zajęła się prokuratura :) a Jacek jak by nigdy nic teraz zakłada klub biznesu w Lublinie i szuka kolejnych naiwnych jeleni którym to będzie znowu pomnażał zyski .... Ludzie uważajcie na tych dwoje!!!!!
a ja myślałem że znowu Andromeda ze tymi złodziejami zaczyna ludzi w Lublinie okradać, poczytajcie sobie o nich: Andromeda łączy pokolenia biznesu. Ekskluzywny klub powstał w Lublinie Jacek Wilczyński z Lublina obecnie właściciel firmy Andromeda wraz z Małgorzatą Łokaj w ubiegłym roku stracili na rynku forex ponad 40 milionów złotych oczywiście nie swoich pieniędzy ale ludzi z Lublina i okolic stracili ponad 95% wszystkich pieniędzy które powierzyli im ludzie zwodzeni przez Jacka niebotycznymi zyskami, teraz Jackiem i jego wspólniczką zaję... rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 19:59
Śmieszne. Trzeba zobowiązać banki do "wymuszania" dodatkowych podpisów jako warunku wypłaty. Ponadto ... . Mnie nikt za to nie płaci. Ostrożności nie zachowają na bank. Nie zadzwonią do nikogo w celu upewnienia się, że właściwa osoba potrzebuje pomocy i nie poproszą jej o osobisty przyjazd. Starsi nie są i nie będą rozważni. Zrozumiano!!!! Ci "Starsi" są TYPOWANI jako człenie bez podejrzeń. Tak czy siak, nie są podejrzliwi. Starsi oczekują na telefon, zwłaszcza od kogoś z zaufaniem. Zawsze się nabiorą. A zatem swoje uwagi możecie sobie wsadzić tam, gdzie słonko nie dochodzi. Zrozumiano!!!! Bez urazy. Niech ktoś naprawdę uruchomi mądre klepicho.
Śmieszne. Trzeba zobowiązać banki do "wymuszania" dodatkowych podpisów jako warunku wypłaty. Ponadto ... . Mnie nikt za to nie płaci. Ostrożności nie zachowają na bank. Nie zadzwonią do nikogo w celu upewnienia się, że właściwa osoba potrzebuje pomocy i nie poproszą jej o osobisty przyjazd. Starsi nie są i nie będą rozważni. Zrozumiano!!!! Ci "Starsi" są TYPOWANI jako człenie bez podejrzeń. Tak czy siak, nie są podejrzliwi. Starsi oczekują na telefon, zwłaszcza od kogoś z zaufaniem. Zawsze się nabiorą. A zatem swoje uwagi... rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 08:07

zgroza co to się dzieje, może pracownicy banków by baczniej przyglądali się tym osobom 

Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 05:14
POLANDIA =CIEMNOGROD
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 00:56
" Jacek Wilczyński To pomówienia. Proszę zauważyć, że pomimo wyroku wydanego w mediach do tej pory trwa dopiero postępowanie mające na celu wyjaśnienie, czy zaistniała sytuacja miała w ogóle charakter działań korupcyjnych. Netline Group realizuje rocznie ponad 500 kontraktów dla klientów z Polski i zagranicy. Zaledwie 20 proc. z nich to kontrakty na rynku zamówień publicznych. Pierwszy kontrakt dla CPI pozyskaliśmy w 2009 r. Opiewał on na kwotę ponad 11 mln zł netto i dotyczył dostaw sprzętu i oprogramowania głównie firmy IBM. Nasze przychody w 2009 r. wyniosły 74 mln zł. W okresie, którym interesuje się prokuratura – czyli w latach 2009–2011 – łączny obrót Netline Group wyniósł ponad 300 mln zł netto. Podczas gdy łączna wartość wszystkich umów podpisanych z CPI wynosi nieco ponad 54 mln zł netto. Oznacza to, że udział kontraktów z CPI MSWiA stanowi jedynie 18 proc. przychodu spółki. Trudno więc mówić, że firma urosła dzięki tym kontraktom, a stawianie tezy, iż rośliśmy dzięki korupcji, jest zwykłym pomówieniem. "
" Jacek Wilczyński To pomówienia. Proszę zauważyć, że pomimo wyroku wydanego w mediach do tej pory trwa dopiero postępowanie mające na celu wyjaśnienie, czy zaistniała sytuacja miała w ogóle charakter działań korupcyjnych. Netline Group realizuje rocznie ponad 500 kontraktów dla klientów z Polski i zagranicy. Zaledwie 20 proc. z nich to kontrakty na rynku zamówień publicznych. Pierwszy kontrakt dla CPI pozyskaliśmy w 2009 r. Opiewał on na kwotę ponad 11 mln zł netto i dotyczył dostaw sprzętu i opro... rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 21:32
a ja myślałem że znowu Andromeda ze tymi złodziejami zaczyna ludzi w Lublinie okradać, poczytajcie sobie o nich: Andromeda łączy pokolenia biznesu. Ekskluzywny klub powstał w Lublinie Jacek Wilczyński z Lublina obecnie właściciel firmy Andromeda wraz z Małgorzatą Łokaj w ubiegłym roku stracili na rynku forex ponad 40 milionów złotych oczywiście nie swoich pieniędzy ale ludzi z Lublina i okolic stracili ponad 95% wszystkich pieniędzy które powierzyli im ludzie zwodzeni przez Jacka niebotycznymi zyskami, teraz Jackiem i jego wspólniczką zajęła się prokuratura :) a Jacek jak by nigdy nic teraz zakłada klub biznesu w Lublinie i szuka kolejnych naiwnych jeleni którym to będzie znowu pomnażał zyski .... Ludzie uważajcie na tych dwoje!!!!!
a ja myślałem że znowu Andromeda ze tymi złodziejami zaczyna ludzi w Lublinie okradać, poczytajcie sobie o nich: Andromeda łączy pokolenia biznesu. Ekskluzywny klub powstał w Lublinie Jacek Wilczyński z Lublina obecnie właściciel firmy Andromeda wraz z Małgorzatą Łokaj w ubiegłym roku stracili na rynku forex ponad 40 milionów złotych oczywiście nie swoich pieniędzy ale ludzi z Lublina i okolic stracili ponad 95% wszystkich pieniędzy które powierzyli im ludzie zwodzeni przez Jacka niebotycznymi zyskami, teraz Jackiem i jego wspólniczką zaję... rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 19:59
Śmieszne. Trzeba zobowiązać banki do "wymuszania" dodatkowych podpisów jako warunku wypłaty. Ponadto ... . Mnie nikt za to nie płaci. Ostrożności nie zachowają na bank. Nie zadzwonią do nikogo w celu upewnienia się, że właściwa osoba potrzebuje pomocy i nie poproszą jej o osobisty przyjazd. Starsi nie są i nie będą rozważni. Zrozumiano!!!! Ci "Starsi" są TYPOWANI jako człenie bez podejrzeń. Tak czy siak, nie są podejrzliwi. Starsi oczekują na telefon, zwłaszcza od kogoś z zaufaniem. Zawsze się nabiorą. A zatem swoje uwagi możecie sobie wsadzić tam, gdzie słonko nie dochodzi. Zrozumiano!!!! Bez urazy. Niech ktoś naprawdę uruchomi mądre klepicho.
Śmieszne. Trzeba zobowiązać banki do "wymuszania" dodatkowych podpisów jako warunku wypłaty. Ponadto ... . Mnie nikt za to nie płaci. Ostrożności nie zachowają na bank. Nie zadzwonią do nikogo w celu upewnienia się, że właściwa osoba potrzebuje pomocy i nie poproszą jej o osobisty przyjazd. Starsi nie są i nie będą rozważni. Zrozumiano!!!! Ci "Starsi" są TYPOWANI jako człenie bez podejrzeń. Tak czy siak, nie są podejrzliwi. Starsi oczekują na telefon, zwłaszcza od kogoś z zaufaniem. Zawsze się nabiorą. A zatem swoje uwagi... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 8

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 69 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 317 21

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 193 43

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!