Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

13 września 2016 r.
6:33

Odwołany po konflikcie z załogą szef pogotowia znalazł pracę w szpitalu

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
3 10 A A
Roman Filip pracuje teraz jako zastępca dyrektora bialskiego szpitala/fot.E.Burda
Roman Filip pracuje teraz jako zastępca dyrektora bialskiego szpitala/fot.E.Burda

Odwołany ze stanowiska szef bialskiego pogotowia Roman Filip szybko znalazł nową pracę. Tym razem jako zastępca dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Odwołania dyrektora Romana Filipa domagali się ratownicy stacji, który skarżyli się na mobbing i zastraszanie z jego strony.

W pogotowiu przeprowadzono kontrole - Urzędu Marszałkowskiego i inspekcji pracy. W tym czasie Filip został wysłany na zaległy urlop, a marszałek do kierowania stacją oddelegował Michała Jedlińskiego.

- Odwołanie dyrektora nie ma związku z wynikami kontroli, bo nie wykazała ona rażących nieprawidłowości. Stwierdziliśmy jedno uchybienie, tzn. brak procedur antymobbingowych (podobnie stwierdziła inspekcja pracy - przyp. red.), które nie były opracowane ani wdrożone - mówi Beata Górka rzecznik Urzędu Marszałkowskiego. - Odwołaliśmy pana dyrektora, bo gdyby został na tym stanowisku, konflikt by trwał - zaznacza Górka.

Do czasu wyłonienia nowego szefa, pełniącym obowiązki będzie Tadeusz Łazowski. Były wieloletni starosta bialski (PSL) w połowie sierpnia dostał tu pracę jako zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych.

Tymczasem, odwołany szef bialskiego pogotowia też nie został bezrobotny. Pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej jako zastępca dyrektora Dariusza Oleńskiego.

- Stanowisko to było wakatem po odejściu Henryka Chmiela - przyznaje Magdalena Us rzecznik prasowy placówki. Chmiel z końcem czerwca odszedł na emeryturę. - Z Romanem Filipem została zawarta umowa o pracę- dodaje Us.

Jako zastępca dyrektora Filip nadzoruje: dział organizacyjno-prawny, techniczny, aparatury medycznej i informatyki, logistyki oraz sekcje zamówień publicznych oraz ochrony i transportu.

Decyzji tej nie rozumie dr Riad Haidar, ordynator neonatologii bialskiego szpitala i wiceprzewodniczący sejmiku województwa. - Nie jestem przeciwnikiem pana Filipa, ale nie jest on pępkiem świata. W naszym szpitalu jest wielu oddanych wieloletnich pracowników którzy zasługują na takie wyróżnienie i mają dużo szacunku wśród załogi i na pewno lepiej utożsamiają się ze szpitalem - uważa znany bialski lekarz. - Biorąc pod uwagę atmosferę odejścia z pogotowia, w mojej ocenie to niezdrowa sytuacja. Dyrektor otrzymał stanowisko w lepszej placówce niż ta, z której odszedł. Poza tym, sprawy są jeszcze w toku, są dochodzenia - zauważa Haidar.

Roman Filip nie chciał komentować sprawy.

Zarówno pogotowie, jak i bialski szpital podlegają Urzędowi Marszałkowskiemu w Lublinie. - Dyrektor szpitala konsultował z marszałkiem kandydaturę Romana Filipa. Ale nie była to rekomendacja. To dyrektor placówki decyduje kogo zatrudnia i to jest jego osobista odpowiedzialność - zaznacza rzecznik Beata Górka.

Śledztwo w bialskim pogotowiu prowadzi prokuratura rejonowa. Zostało wszczęte w kierunku przekroczenia uprawnień przez pracodawcę poprzez naruszenie praw pracowniczych pracowników stacji pogotowia. Obecnie śledczy przesłuchują m.in. przedstawicieli związków zawodowych oraz pracowników stacji pogotowia. Prokuratura zwróciła się też do Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie o udostępnienie protokołu z kontroli. 

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 09:44
Haidar weź się za robotę a nie za politykowanie - nie jesteś rzecznikiem szpitala
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 13:23
Kiedy w końcu zrobią porządek z tym PSL em sitwa kolesi zmiana stolkow i nic wiecej to trzeba być już naprawdę debilem żeby na nich głosować
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 11:23
Śitwa kolesi z PSL ! To jest nie do pojęcia ! Jak można tak nagradzać człowieka który ma za sobą tyle nie wyjaśnionych spraw ? Wstyd dla szefostwa Urzędu Marszałkowskiego z Lublina !Panowie czas się obudzić z błogiego snu i zakończyć te gierki
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 10:52
PSL i wszystko jasne. Syf, kiła i mogiła
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 10:34
Tak działa zielona mafia/ZSL/ nieprzerwanie od 1944 roku!
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 10:06
Ktoś kto nie widzi jak się zmieniło pogotowie w ostatnich latach to ma coś z głową. Gdyby nie było wymagań to faktycznie byłby syf. Ciekawe jak teraz to wygląda przy rotacji tych kompetentnych szefów. Niezmienni są tylko kierowcy związkowcy. Zobaczymy kto na czyim pasku będzie chodził.
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 09:11
W PSL zasada jest jedna - im kto większego syfu narobi tym lepsze stanowisko dostaje!
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 08:57
bez za***enia!!!!!!! najlepsi specjaliści w psl!!!!!!!!
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 07:50
To już ostatnie podrygi Gumofilców. Jeszcze na jesieni służby odpalą kolejne newsy pogrążające Pslaków :) Struski to tylko początek góry lodowej. SHOW MUST GO ON.
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 07:36
Te same teksty, aż do znudzenia. Naprawdę nie ma ciekawszych tematów.
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 09:44
Haidar weź się za robotę a nie za politykowanie - nie jesteś rzecznikiem szpitala
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 13:23
Kiedy w końcu zrobią porządek z tym PSL em sitwa kolesi zmiana stolkow i nic wiecej to trzeba być już naprawdę debilem żeby na nich głosować
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 11:23
Śitwa kolesi z PSL ! To jest nie do pojęcia ! Jak można tak nagradzać człowieka który ma za sobą tyle nie wyjaśnionych spraw ? Wstyd dla szefostwa Urzędu Marszałkowskiego z Lublina !Panowie czas się obudzić z błogiego snu i zakończyć te gierki
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 10:52
PSL i wszystko jasne. Syf, kiła i mogiła
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 10:34
Tak działa zielona mafia/ZSL/ nieprzerwanie od 1944 roku!
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 10:06
Ktoś kto nie widzi jak się zmieniło pogotowie w ostatnich latach to ma coś z głową. Gdyby nie było wymagań to faktycznie byłby syf. Ciekawe jak teraz to wygląda przy rotacji tych kompetentnych szefów. Niezmienni są tylko kierowcy związkowcy. Zobaczymy kto na czyim pasku będzie chodził.
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 09:11
W PSL zasada jest jedna - im kto większego syfu narobi tym lepsze stanowisko dostaje!
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 08:57
bez za***enia!!!!!!! najlepsi specjaliści w psl!!!!!!!!
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 07:50
To już ostatnie podrygi Gumofilców. Jeszcze na jesieni służby odpalą kolejne newsy pogrążające Pslaków :) Struski to tylko początek góry lodowej. SHOW MUST GO ON.
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 07:36
Te same teksty, aż do znudzenia. Naprawdę nie ma ciekawszych tematów.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 4 8

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 73 20

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 2 7

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 2 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 9

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 2

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 7 2

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!