sobota, 27 maja 2017 r.

Biała Podlaska

W trosce o młodzież

Dodano: 10 września 2002, 15:33

W bialskiej komendzie telefony od obywateli odbiera jeden z oficerów dyżurnych. Na zdjęciu: dyżur po
W bialskiej komendzie telefony od obywateli odbiera jeden z oficerów dyżurnych. Na zdjęciu: dyżur po

Tylko na terenie Białej Podlaskiej w okresie lata ofiarami wypadków drogowych padło ośmioro dzieci. Trzy osoby utonęły na terenie bialskiego powiatu. Oto najnowsze dane z policyjnej statystyki.

Zbigniew Lisiecki, rzecznik prasowy KMP w Białej Podlaskiej ocenia, że stan bezpieczeństwa w regionie jest w miarę dobry. Mimo przygranicznego położenia nie odnotowano szczególnego ożywienia grup przestępczych. Bialska jednostka postawiła przede wszystkim na szeroko zakrojoną profilaktykę. W trosce o bezpieczeństwo nieletnich po raz kolejny został wdrożony program "Bezpieczne wakacje”, który zakładał m.in. informowanie najmłodszych o grożącym im niebezpieczeństwach podczas wypoczynku. Funkcjonariusze kontrolowali tzw. dzikie kąpieliska i ośrodki, w których wypoczywała młodzież. - Myślę, że pozytywnym skutkiem naszej akcji może być fakt, że w wakacje na terenie pracy naszej jednostki zanotowaliśmy jedynie trzy utonięcia - podkreśla Zbigniew Lisiecki.
Niestety, sporym zagrożeniem okazała się nietrzeźwa, a czasami bardzo agresywna młodzież. To właśnie młodzi ludzie w przeważającej większości byli sprawcami ujawnionych rozbojów, wymuszeń, napadów rozbójniczych czy pobić. W wielu przypadkach pieniądze ze zrabowanego mienia były przeznaczane na alkohol, papierosy i narkotyki. - Ujawniliśmy też sporo przypadków kradzieży i włamań do samochodów z udziałem niepełnoletnich mieszkańców domów poprawczych, którzy w momencie popełniania przestępstwa znajdowali się na przepustkach - stwierdza rzecznik KMP.
Jak wynika ze statystyk dorośli mieszkańcy Podlasia wcale nie wypadli lepiej. - Liczba ujawnionych osób, które kierowały pojazdem w stanie nietrzeźwym co prawda utrzymuje się na podobnym poziomie jak w zeszłym roku, ale wciąż jest bardzo znaczna. Dotyczy to zarówno poruszających się samochodami osobowymi, maszynami rolniczymi czy rowerami. - Wielu obywateli nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, że jazda "po kieliszku” to poważne przestępstwo - przestrzega Zbigniew Lisiecki. •
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!