sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

W trosce o młodzież

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 września 2002, 15:33

W bialskiej komendzie telefony od obywateli odbiera jeden z oficerów dyżurnych. Na zdjęciu: dyżur po
W bialskiej komendzie telefony od obywateli odbiera jeden z oficerów dyżurnych. Na zdjęciu: dyżur po

Tylko na terenie Białej Podlaskiej w okresie lata ofiarami wypadków drogowych padło ośmioro dzieci. Trzy osoby utonęły na terenie bialskiego powiatu. Oto najnowsze dane z policyjnej statystyki.

Zbigniew Lisiecki, rzecznik prasowy KMP w Białej Podlaskiej ocenia, że stan bezpieczeństwa w regionie jest w miarę dobry. Mimo przygranicznego położenia nie odnotowano szczególnego ożywienia grup przestępczych. Bialska jednostka postawiła przede wszystkim na szeroko zakrojoną profilaktykę. W trosce o bezpieczeństwo nieletnich po raz kolejny został wdrożony program "Bezpieczne wakacje”, który zakładał m.in. informowanie najmłodszych o grożącym im niebezpieczeństwach podczas wypoczynku. Funkcjonariusze kontrolowali tzw. dzikie kąpieliska i ośrodki, w których wypoczywała młodzież. - Myślę, że pozytywnym skutkiem naszej akcji może być fakt, że w wakacje na terenie pracy naszej jednostki zanotowaliśmy jedynie trzy utonięcia - podkreśla Zbigniew Lisiecki.
Niestety, sporym zagrożeniem okazała się nietrzeźwa, a czasami bardzo agresywna młodzież. To właśnie młodzi ludzie w przeważającej większości byli sprawcami ujawnionych rozbojów, wymuszeń, napadów rozbójniczych czy pobić. W wielu przypadkach pieniądze ze zrabowanego mienia były przeznaczane na alkohol, papierosy i narkotyki. - Ujawniliśmy też sporo przypadków kradzieży i włamań do samochodów z udziałem niepełnoletnich mieszkańców domów poprawczych, którzy w momencie popełniania przestępstwa znajdowali się na przepustkach - stwierdza rzecznik KMP.
Jak wynika ze statystyk dorośli mieszkańcy Podlasia wcale nie wypadli lepiej. - Liczba ujawnionych osób, które kierowały pojazdem w stanie nietrzeźwym co prawda utrzymuje się na podobnym poziomie jak w zeszłym roku, ale wciąż jest bardzo znaczna. Dotyczy to zarówno poruszających się samochodami osobowymi, maszynami rolniczymi czy rowerami. - Wielu obywateli nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, że jazda "po kieliszku” to poważne przestępstwo - przestrzega Zbigniew Lisiecki. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!