środa, 21 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Walczyli i udało się. Radzyń obniży podatek przewoźnikom. Zapłacą najniższą stawkę

Dodano: 3 grudnia 2015, 14:51
Autor: Ewelina Burda

Właściciele firm transportowych z Radzynia Podlaskiego w październiku na sesji rady miasta prosili o obniżenie stawki podatku od transportu. Dopięli swego. / fot. archiwum
Właściciele firm transportowych z Radzynia Podlaskiego w październiku na sesji rady miasta prosili o obniżenie stawki podatku od transportu. Dopięli swego. / fot. archiwum

Miasto obniżyło podatek od środków transportu do najniższej dopuszczalnej stawki. Postulowali o to przewoźnicy.

Na ostatniej sesji radni przyjęli nowe roczne stawki: 1381,13 zł  za ciągnik siodłowy i 921,50 zł za naczepę. To najniższe dopuszczalne stawki. Wcześniej transportowcy musieli płacić  1884  zł za ciągnik i  1416 zł na naczepę. – Jesteśmy dotknięci kryzysem na rynku przewozowym w związku z rosyjskim embargiem. Od kilku lat nasze firmy nie osiągają zysku. A podatek od środków transportu to dosyć znacząca pozycja w naszych budżetach – tak na październikowej sesji rady miasta mówił Tadeusz Gajownik, właściciel firmy transportowej z Radzynia Podlaskiego.

Między sesjami burmistrz rozmawiał na ten temat z przedstawicielami transportowców. - Były to trudne rozmowy. Nie mamy wyboru, bo sąsiednia gmina obniżyła stawki podatku od ciągników siodłowych i naczep – stwierdza burmistrz Jerzy Rębek (PiS) . Chodzi o gminę Ulan-Majorat. Radzyńscy przewoźnicy zapowiadali, że jeżeli miasto nie pójdzie im na rękę, przeniosą swoje firmy właśnie do sąsiedniej gminy.

– Obniżyliśmy, bo wysłuchaliśmy argumentów transportowców, którzy są w trudnej sytuacji finansowej. Nie stać ich było na opłacanie podatku. Wyszliśmy naprzeciw ich potrzebom. Ale nie wiem na jak długo. Bo stawki uchwalamy co roku – tłumaczy Adam Adamski (PiS) przewodniczący rady miasta. Z decyzji rady cieszą się właściciele firm przewozowych. – To obniżka o którą wnioskowaliśmy. Nie trzeba będzie wyprowadzać się z Radzynia – przyznaje Tadeusz Gajownik. – Takich firm przewozowych jak moja jest w mieście ok. 50 – dodaje.

Przypomnijmy, że w styczniu tego roku obniżkę stawek podatku od środków transportowych uchwaliła też rada miasta w Białej Podlaskiej. – W tym roku wychodzimy na zero. Nic nie straciliśmy.

A w przyszłym roku, mamy nadzieję, że zyskamy. Bo zgłaszają się do nas kolejne firmy leasingowe – tak ocenia to prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk.

Czytaj więcej o: pieniądze Radzyń Podlaski podatki
Młody Komunista
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Młody Komunista
Młody Komunista (3 grudnia 2015 o 19:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak im mało burżujom to możemy zrobić jak za czasów komuny. W bydlęce wagony i na Sybir pasożytów, wyzyskiwaczy i nierobów. Może jeszcze powrócimy do tych wspaniałych czasów.

Rozwiń
Gość
Gość (3 grudnia 2015 o 15:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakość to dziwnie brzmi "Od kilku lat nasze firmy nie osiągają zysku." To ile wcześniej musieli się nachapać, jeśli przez kilka lat muszą dokładać do prowadzenie firm?
Rozwiń
Gość
Gość (3 grudnia 2015 o 15:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zamiast tym cieciom podwyższyć podatek te osły z Radzynia obniżyły. Nigdy w Polsce nie będzie dobrze jak niekompetentni ludzie żądzą miastem.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!