czwartek, 25 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Waldemar Wezgraj znowu starostą parczewskim

Dodano: 21 grudnia 2010, 11:14
Autor: (pim)

Niespodziewanie na kolejną kadencję starostą parczewskim został wybrany Waldemar Wezgraj. Wszystko dzięki koalicji PiS z PSL i komitetem lokalnym Wezgraja – Samorządową Inicjatywą Społeczną.

W opozycji pozostała PO, która posiada też trzech radnych w 15-osobowej radzie. Pierwotnie jednak w szerokiej koalicji swój znaczący udział mieć Platforma, której reprezentant Zdzisław Chmielarz był wskazywany jako kandydat na starostę.

- Kiedy radny Jerzy Maśluch zaproponował Waldemara Wezgraja na starostę byłam w szoku. Powiedziałam głośno, że to hańba dla powiatu. Wtedy radny Maśluch postraszył mnie sądem. Głosowałam jednak przeciwko powieleniu starej władzy powiatowej – wyjawia radna Bożena Siłuch, która, choć bezpartyjna, startowała w wyborach wspierana z listy PIS. Obecnie pozostała poza koalicją.

Zadowolenia nie kryje Waldemar Wezgraj. – Będę mógł zakończyć wiele rozpoczętych inwestycji. W mniejszym zakresie będziemy z gminami budować drogi – wyznaje starosta.

Dodaje, że martwi się o negocjacje z NFZ. Ważą się losy dwóch zagrożonych istnieniem oddziałów parczewskiego szpitala: SOR i chirurgii.

Ponownie w skład zarządu powiatu weszli Ryszard Trubaj PSL) i Grażyna Lamczyk (SIS) oraz po raz pierwszy Małgorzata Zając (PiS). Wiceprzewodniczącymi rady zostali wybrani Sławomir Langa (PiS) i Stanisław Mroczek (PSL). Waldemar Wezgraj podkreślił, że wbrew pogłoskom, przewodniczącym pozostanie nadal Kazimierz Jaszczuk (PiS).
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24