niedziela, 25 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Warsztaty sołtysów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 grudnia 2001, 18:51

Stu czterech sołtysów z powiatu radzyńskiego przyjechało w minionym tygodniu do Radzynia Podlaskiego na zorganizowaną przez starostwo konferencję "Polski sołtys w Unii Europejskiej”.

Konferencja była jedną ze stu, jakie odbyły się w całym kraju. Ich organizatorem jest Związek Powiatów Polskich, Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie.Te trzy instytucje pokrywają 60 procent kosztów organizacji konferencji, za resztę płaci organizator lokalny, którym w tym przypadku był starosta radzyński Jerzy Kułak.
W Radzyniu przemawiali do sołtysów specjaliści od UE z całej Polski. O zagrożeniach i negocjacjach w sprawie rolnictwa mówił Bolesław Pleczyński z Krajowego Centrum Doradztwa Rozwoju, Rolnictwa i Obszarów Wiejskich w Radomiu. Specjalista z tej samej intytucji Zdzisław Ginalski przybliżył zasady działania wspólnej polityki rolnej i jej finansowania w UE. Mówił też o unijnych funduszach strukturalnych i przedakcesyjnych. Sołtysi dowiedzieli się również, jak zdaniem Małgorzaty Kramarz z warszawskiej Fundacji Idealna Gmina, powinna wyglądać rola liderów lokalnych, organizacji producenckich i związkowych w procesie integracji europejskiej.
W drugiej części sołtysi mieli zajęcia warsztatowe. Każdy z nich mógł nauczyć się jak pozyskiwać fundusze i wypełniać wnioski o dotację dla samorządu z funduszy unijnych, jakie są perspektywy rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw na obszarach wiejskich lub jaka jest organizacja rynków rolnych w UE i jak wyglądać ona będzie w Polsce w procesie integracji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!