niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Wcześniej parkować mógł każdy. Teraz jest szlaban i będą opłaty

Dodano: 13 lutego 2017, 20:59
Autor: Ewelina Burda

Mieszkańcy pobliskiego bloku za parkowanie będą musieli zapłacić ZGL/ fot.E.Burda
Mieszkańcy pobliskiego bloku za parkowanie będą musieli zapłacić ZGL/ fot.E.Burda

Na parkingu pojawił się szlaban. Mieszkańcy bloku przy ulicy Janowskiej 74A w Białej Podlaskiej za parkowanie będą musieli płacić Zakładowi Gospodarki Lokalowej.

Chodzi o ok. 10-arową działkę, która należy do miejskiej spółki i do tej pory służyła Wspólnocie Mieszkaniowej 74A za parking. Dosyć prowizoryczny, bo nieutwardzony i nieogrodzony.

– Mieszkańcy wspólnoty skarżyli się, że ZGL szlabanem zagrodził miejsce gdzie przy bloku parkowali swoje samochody. Czy w związku z tym ZGL zamierza doprowadzić plac do lepszego stanu i czy będzie pobierał opłaty za parkowanie od mieszkańców wspólnoty? – dopytuje radny Marcin Izdebski (PO).

Okazuje się że Zakład Gospodarki Lokalowej ma już konkretne plany wobec działki.

– Mniej więcej od roku dyskutujemy ze wspólnotą mieszkaniową na temat tego gruntu. Proponowaliśmy wspólnocie dzierżawę. Bo my utrzymujemy tam zieleń i sprzątamy. Należy nam się choćby rekompensata kosztów za utrzymanie terenu. Ale wspólnota nie była zainteresowana wydzierżawieniem – mówi Bernadeta Puczka, prezes ZGL.

W związku z tym ZGL postawił szlaban i zdecydował o komercyjnym wykorzystaniu działki. – W tym roku zamierzamy wyremontować ten parking. Zapotrzebowanie na miejsca parkingowe jest duże. Dlatego uważam, że prawo do korzystania z tego terenu mają nie tylko mieszkańcy tej wspólnoty, ale również innych bloków. Pierwszeństwo będą mieli ci, którzy wynajmą od nas miejsca parkingowe – tłumaczy Puczka.

I dodaje: – Nasze wspólnoty mieszkaniowe wynajmują miejsca parkingowe również w innych częściach miasta. To nie jest nic nadzwyczajnego. Musimy zadbać o rachunek ekonomiczny ZGL.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 lutego 2017 o 14:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DO Gość (14 lutego 2017 o 18:41 większość z mieszkających tam ludzi jest bardzo dobrze wykształcona i nie popierają obecnego rządu. Trzeba więc utrudniać życie takim ludziom, tak samo jak robi rząd. Mam rozumieć że tam mieszka wyjątkowa kasta ? Pytanie co robi w ZGL owskim bloku?
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2017 o 23:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie bardzo rozumiem Wasze komentarze i złośliwości. Dlaczego uważacie że wszystko się NALEŻY. Macie pretensje do wszystkich za wszystko. A ilu z was tam mieszka i problem dotyczy bezpośrednio. Czy tylko komentujecie bo tak trzeba?? Uważam, że słusznie zrobili przy Janowskiej juz wiele lat stoi szlaban i jakoś cisza nikt nie komentuje bo co teren prywatny, to można, a tutaj można psy wieszać jak tylko ktoś wyjdzie z jakąkolwiek inicjatywą. Ludzie opamiętajcie się.
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2017 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To nie jest" WŁASNA DZIAŁKA" (prywatna), tylko spółki miejskiej ( jak to już ktoś wspomniał).
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2017 o 10:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda tylko,że Pani prezes nie mówi całej prawdy, a jedynie to, co jest wygodne.
Rozwiń
Gość
Gość (14 lutego 2017 o 18:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jedyny problem jest taki, że ZGL jest spółką będącą własnością w 100% Gminy Miejskiej Biała Podlaska. A ostatnio nawet słyszałem wypowiedzi polityków PiSu, na temat nielegalnego pobierania opłat przez gminy za parkowanie. ZGL pewnie postawił bramki przed tym blokiem, bo większość z mieszkających tam ludzi jest bardzo dobrze wykształcona i nie popierają obecnego rządu. Trzeba więc utrudniać życie takim ludziom, tak samo jak robi rząd.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!