sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Wiceprezydent i prodziekan w jednej osobie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 stycznia 2007, 18:19

Dr Adam Wilczewskim, polityk Platformy Obywatelskiej, jest mistrzem w organizowaniu czasu pracy.

Twierdzi, że potrafi połączyć służbę publiczną, czyli funkcję wiceprezydenta, z pracą na uczelni, gdzie jest prodziekanem ds. nauki. I w dodatku bez szkody dla każdej działalności.
Wiceprezydent nie tylko sprawuje funkcję administracyjną w Zamiejscowym Wydziale Wychowania Fizycznego AWF, ale także prowadzi zajęcia ze studentami. Razi to niektórych pracowników naukowych AWF. - Dziwne, że doktor nie zrzekł się funkcji na uczelni. Jak można być jednocześnie na dwóch posadach i w dwóch miejscach - pyta jeden z nich.

Dr Wilczewski nie widzi w tym nic dziwnego. Posądza kolegów z zwykłą zawiść. - Może niektórzy zarzucą mi pazerność...Szkoda, że nie mówią tego w oczy - mówi. - Przed przejściem do Urzędu Miasta uzgodniłem z dziekanem i rektorem, że będę kończyć rozpoczęte prace na AWF. Do końca marca musimy przygotować 11 pozycji książkowych. Od 20 lat prowadzę też badania z antropomotoryki. Nie mogę przerwać tych działań jako szef grupy.
Podkreśla, że jako wiceprezydent, ma nie normowany czas pracy. Siedzi jednak w gabinecie UM od 7.30 do 15.30. Później przenosi się na uczelnię. Popołudniami jest też prezesem Klubu AZS AWF. Przedwczoraj jednak zrezygnował z funkcji przewodniczącego rady do spraw sportu przy prezydencie.

Dziekan prof. Ryszard Cieśliński, powiedział nam, że przeprowadził rozmowę z przygotowującym się do habilitacji dr. Wilczewskim. - Zaproponowałem, aby przemyślał, czy chce łączyć te funkcje. Na razie przez okres sesji i egzaminów jest to konieczne. W razie potrzeby zrobimy wybory uzupełniające w uczelni - wyjawia dziekan.
Taki układ nie zachwyca prezydenta Andrzeja Czapskiego, ale nie chce go komentować. - Nie ma formalnych przeszkód. Wyraziłem zgodę na pracę mojego zastępcy w AWF.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!