środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Wielkie inwestycje w Małaszewiczach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 września 2010, 21:46

Pod koniec września ulica Kolejowa będzie miała nową nawierzchnię asfaltową. Wykonane prace to część ogromnej inwestycji, która zakończy się w 2011 roku. O remont gmina Terespol starała się już od 10 lat.

Ul. Kolejowa w Małaszewiczach należała do zasobów kolei. – Udało nam się przejąć drogę do dyspozycji gminy. Od ponad 10 lat staraliśmy się o remont, ale mogliśmy wykonać go tylko w przypadku, gdy droga miała status drogi gminnej – mówi Bogdan Daniluk, sekretarz gminy Terespol. – Inwestycja jest podzielona na dwa etapy. Remont przejdzie prawie trzykilometrowy odcinek drogi.

Pierwszy etap budowy rozpoczął się na początku maja br. – Prace zakończymy przed końcem roku. Pierwsza część inwestycji zakłada powstanie drogi na odcinku pomiędzy początkiem ulicy (okolice garaży) do toru przy cmentarzu. Do końca września zostanie na tym odcinku wylany asfalt. Znikną więc dotychczasowe utrudnienia w ruchu. Teraz zorganizowano tymczasowy objazd ulicą Podleśną – mówi Bogdan Daniluk. – Podczas budowy drogi dostaniemy całą infrastrukturę. Przy ulicy zostaną wybudowane chodniki (część jest już gotowa), powstanie również ścieżka rowerowa i oświetlenie.

Mieszkańcy dostaną także do użytku nowe parkingi. Wzdłuż ulicy Kolejowej przy sklepach i blokach powstało aż sto miejsc parkingowych. Druga część drogi (około 600 metrów) powstanie w 2011 roku. To odcinek biegnący aż do terenu po byłej owczarni.

To jednak nie koniec prac, jakie planuje gmina. – Mieszkańcy będą mogli cieszyć się także nową roślinnością. Zaplanowaliśmy kolejne nasadzenia zieleni – mówi sekretarz gminy. – Równolegle z budową drogi trwają prace przy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

W Małaszewiczach mieszka ponad 2000 osób. – Remont kanalizacji jest pilną potrzebą. Dotychczas do sieci wodociągowej była podłączona tylko niewielka część mieszkańców Małaszewicz. Staramy się o podłączenie wszystkich osób do sieci. Już pod koniec roku całe Małaszewicze będą podłączone do wodociągów. Korzystamy z oczyszczalni ścieków w Koroszczynie – tłumaczy Daniluk. – Budowa drogi ma kosztować około sześciu milionów złotych. Połowę tej kwoty dostajemy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007–2013. Podłączenie do sieci komunalnej to koszt około trzech milionów złotych. Za ten remont zapłaci gmina.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!