czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Wiesław Januszek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 maja 2002, 17:27
Autor: (KK)

Od 10 lat jest dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Kalince koło Parczewa.

Stanowisko objął po wygraniu konkursu ogłoszonego przez Urząd Wojewódzki w Białej Podlaskiej, w którym rywalizował z dwoma kandydatami.
Ma 61 lat i pochodzi z Żukowa (gm. Krzczonów). Jest absolwentem Technikum Drogowego w Jarosławiu koło Rzeszowa i Wydziału Melioracji AR we Wrocławiu. Po ukończeniu tej uczelni wrócił na Lubelszczyznę, gdyż miał stypendium fundowane z tego województwa. Skierowany został do RPM w Parczewie, w którym przez 6 lat był kierownikiem budowy obiektów melioracyjnych na Podlasiu.
Początek swojej pracy zawodowej wspomina z dużym sentymentem. Przez dłuższy okres kierował wówczas budową kanału Bogdanka - Wola Wereszczyńska. W latach 1972-1975 był kierownikiem Powiatowego Inspektoratu Melioracji Wodnych w Parczewie. Po jego likwidacji, został dyrektorem miejscowej Spółdzielni Produkcyjno-Usługowej, skupiającej 7 pobliskich spółdzielni produkcyjnych. Od 1977 do 1980 r. kierował parczewską grupą Wojewódzkiego Ośrodka Postępu Rolniczego. Pod koniec 1980 r. został zastępcą naczelnika Miasta i Gminy Parczew. Od listopada 1986 do lutego 1992 r. był zastępcą dyrektora ds. inwestycji w tamtejszym Kombinacie Rolnym.
- Ostatnio moją ambicja jest stworzenie w Domu Pomocy Społecznej w Kalince warunków lokalowych zgodnych ze standardami wymaganym od 1998 roku przez Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej. Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie około 7 mln zł, co w naszym przypadku jest wyjątkowo dużą kwotą. Zapewne z jej zdobyciem będziemy mieli wiele problemów - mówi W. Januszek.
Z żoną Mieczysława, także magistrem melioracji, poznali się podczas studiów we Wrocławiu. Córka Katarzyna przed kilkoma tygodniami wygrała konkurs na dyrektora LO w Parczewie. Największą pociechą p. Januszków jest wnuczka Adrianna, mająca 6 lat. Hobby pana Wiesława to turystyka oraz historia średniowiecza i współczesna.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!