wtorek, 23 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Wieże i gra świateł


Tysiąc pięćset metrów kwadratowych powierzchni, dziesięć sal lekcyjnych, dwie kondygnacje, świetlica, sala komputerowa i wieże z małymi okienkami nad dachem. Na takie gimnazjum mieszkańcy Trzebieszowa czekali cztery lata.

Budowa najnowocześniejszego architektonicznie gmachu w powiecie łukowskim z braku pieniędzy w gminnej kasie musiała odbywać się z przerwami. Ostatecznie koszt budynku sięgnął dwóch milionów złotych.
Na uroczyste otwarcie minionej niedzieli przyszło kilka tysięcy mieszkańców gminy. Przyjechała też delegacja rodziców z Brzozowicy w sąsiedniej gminie Kąkolewnica. W ten sposób podziękowali trzebieszowskiemu wójtowi za to, że ich dzieci mogą uczyć się w dobrych warunkach.
Z nowej szkoły najbardziej cieszą się uczniowie. Dzięki niej gimnazjum wyprowadzi się z budynku podstawówki i dzieci zapomną o nauce na dwie zmiany. Od wiosny nowa szkoła będzie siedzibą Centrum Edukacji Europejskiej. - Już staram się o pieniądze na ten cel. W takim ośrodku rolnicy będą się uczyć, jak poprawnie wypełnić wnioski do unijnego funduszu SAPARD, szkolenia i wykłady - zapowiada wójt Krzysztof Woliński
Uroczystość oddania gimnazjum do użytku jak zwykle poprzedziła msza. Koncelebrowali ją dwaj biskupi diecezji siedleckiej Henryk Tomasik i Jan Mazur. Proboszcz miejscowej parafii ks. Antoni Pietruszka kupił osiemnaście drewnianych krzyży, które poświęcił i zawiesił we wszystkich pomieszczeniach szkoły.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24