sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Wirtualny portret proboszcza

Dodano: 31 grudnia 2002, 14:15
Autor: Ewa Bagłaj

Internet w terespolskiej parafii to znak naszych czasów. Przy komputerze ks. Jacek Świątek, pomysłod
Internet w terespolskiej parafii to znak naszych czasów. Przy komputerze ks. Jacek Świątek, pomysłod

Własna strona internetowa to zarówno forma promocji parafii oraz miejscowości, jak i sposób komunikowania się, który na całym świecie odgrywa coraz większą rolę - mówi ks. Jacek Świątek, pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia, którego stroną techniczną zajął się Tomasz Szczepański.

Realizacja projektu trwała dziewięć miesięcy. Dziś parafianie mający dostęp do sieci mogą, nie wychodząc z domu, sprawdzić, kiedy odprawiane są msze i nabożeństwa, rekolekcje, przeczytać ogłoszenia czy wspomóc parafię ofiarą, a nawet skontaktować się z duszpasterzami.
- Informacje przeznaczone są w dużej mierze dla osób z zewnątrz. Terespol to miejscowość przejazdowa i nasz kościół odwiedza wiele osób - wyjaśnia ks. Jacek Świątek. Strona powstawała w wolnych od pracy chwilach. A tych przy rozbudowie świątyni oraz wzmożonej działalności kulturalnej wciąż brakowało. Tym bardziej, że twórcy nie ograniczyli się do prostej prezentacji parafii. Podział tematyczny na sześć działów obejmuje: historię, informacje, wspólnoty, aktualności, galerię, ofiary. Strona ma być systematycznie aktualizowana. Jej zaletą jest stosunkowo dobre zabezpieczenie, jakie zapewnia serwer Fundacji Episkopatu Polski "Opoka”. Miejsce na nim fundacja udostępniła nieodpłatnie. - Warunkiem było przejście dwuetapowej procedury kwalifikacyjnej. Pomysł musiał zatwierdzić najpierw koordynator diecezjalny, po czym mogliśmy wystąpić z wnioskiem bezpośrednio do fundacji - informuje ks. Jacek. Pod www.parafia-terespol.siedlce.opoka.org.pl można znaleźć nie tylko fotografie duszpasterzy, ale przede wszystkim informacje o bieżącej działalności oraz historii parafii.•

Inne parafie w Internecie

Na serwerach "Opoki” znajduje się 1488 stron gościnnych. Coraz więcej wśród nich jest należących do parafii w całym kraju. Inne podlaskie parafie w Internecie:
www.parafia-drelow-nmp.siedlce.opoka.org.pl
www.parafia-nmp-bialapodlaska.siedlce.opoka.org.pl
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24