piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Wirtualny portret proboszcza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 grudnia 2002, 14:15
Autor: Ewa Bagłaj

Internet w terespolskiej parafii to znak naszych czasów. Przy komputerze ks. Jacek Świątek, pomysłod
Internet w terespolskiej parafii to znak naszych czasów. Przy komputerze ks. Jacek Świątek, pomysłod

Własna strona internetowa to zarówno forma promocji parafii oraz miejscowości, jak i sposób komunikowania się, który na całym świecie odgrywa coraz większą rolę - mówi ks. Jacek Świątek, pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia, którego stroną techniczną zajął się Tomasz Szczepański.

Realizacja projektu trwała dziewięć miesięcy. Dziś parafianie mający dostęp do sieci mogą, nie wychodząc z domu, sprawdzić, kiedy odprawiane są msze i nabożeństwa, rekolekcje, przeczytać ogłoszenia czy wspomóc parafię ofiarą, a nawet skontaktować się z duszpasterzami.
- Informacje przeznaczone są w dużej mierze dla osób z zewnątrz. Terespol to miejscowość przejazdowa i nasz kościół odwiedza wiele osób - wyjaśnia ks. Jacek Świątek. Strona powstawała w wolnych od pracy chwilach. A tych przy rozbudowie świątyni oraz wzmożonej działalności kulturalnej wciąż brakowało. Tym bardziej, że twórcy nie ograniczyli się do prostej prezentacji parafii. Podział tematyczny na sześć działów obejmuje: historię, informacje, wspólnoty, aktualności, galerię, ofiary. Strona ma być systematycznie aktualizowana. Jej zaletą jest stosunkowo dobre zabezpieczenie, jakie zapewnia serwer Fundacji Episkopatu Polski "Opoka”. Miejsce na nim fundacja udostępniła nieodpłatnie. - Warunkiem było przejście dwuetapowej procedury kwalifikacyjnej. Pomysł musiał zatwierdzić najpierw koordynator diecezjalny, po czym mogliśmy wystąpić z wnioskiem bezpośrednio do fundacji - informuje ks. Jacek. Pod www.parafia-terespol.siedlce.opoka.org.pl można znaleźć nie tylko fotografie duszpasterzy, ale przede wszystkim informacje o bieżącej działalności oraz historii parafii.•

Inne parafie w Internecie

Na serwerach "Opoki” znajduje się 1488 stron gościnnych. Coraz więcej wśród nich jest należących do parafii w całym kraju. Inne podlaskie parafie w Internecie:
www.parafia-drelow-nmp.siedlce.opoka.org.pl
www.parafia-nmp-bialapodlaska.siedlce.opoka.org.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!