środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Witaminowa paka dla bezdomniaka: Pomóż psom z Białej Podlaskiej

Dodano: 8 lutego 2017, 18:35

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Białej podlaskiej jest jednym z beneficjentów akcji „Witaminowa paka dla bezdomniaka”. Bez wychodzenia z domu można przekazać wsparcie konkretnemu zwierzęciu z „Azylu”.

Yami, który w schronisku mieszka od bardzo dawna, praktycznie nie zna innego życia. Choć jest wspaniałym i spragnionym pieszczot i czułości psiakiem. Pepper, który ma osiem lat a w schronisku znalazł azyl wiosną 2014 roku, Lorena, która mimo swojej urody i wspaniałego charakteru nie ma szczęścia i czeka na właściciela. Balbinka i wiele innych podopiecznych schroniska w mieście czeka na ważną zimą pomoc.
­

Zwierzęta często trafiają do schronisk słabe, schorowane i „zabiedzone”, potrzebują natychmiastowej opieki weterynaryjnej, a następnie odpowiedniej diety wzbogaconej suplementami i witaminami. Psy i koty, które są porzucane, często mają za sobą traumatyczne doświadczenia takie jak kilkudniowe przywiązanie do drzewa lub tygodnie tułaczki i zwykle są w bardzo złej kondycji. Do tego stres, który przeżywają, jest ogromny. Wszystko to sprawia, że chorują i niełatwo jest im wrócić do dobrej formy bez odpowiedniego „wspomagania” – mówi Michalina Zabłocka z Fundacji NaszeZoo.pl. – Tymczasem w wielu schroniskach brakuje preparatów pomagających ich podopiecznym w nabraniu sił, wzmocnieniu odporności, środków ratujących ich zdrowie, a czasem nawet życie. Dlatego zdecydowaliśmy o uruchomieniu na prowadzonej przez naszą Fundację platformie www.dlaSchroniska.pl specjalnej zbiórki „Witaminowa paka dla bezdomniaka” – dodaje.

Każdy, kto chce się w tę akcję włączyć, może to zrobić już kilkoma kliknięciami. Wystarczy wejść na stronę www.dlaSchroniska.pl, wskazać psa lub kota reprezentującego jedną z kilkudziesięciu placówek uczestniczących w tej inicjatywie, a następnie z przypisanej jej listy produktów wybrać te, które chce się sprezentować.

– Takie zestawienie przygotowujemy my – opiekunowie, ponieważ najlepiej znamy naszych podopiecznych. Uwzględniamy więc w nim konkretne witaminy i suplementy diety, których potrzebują poszczególne psy i koty, juniorzy i seniorzy. Starszej suczce, która gorzej radzi sobie z rekonwalescencją, pomogą witaminy na stawy oraz sierść, a schorowanemu „dachowcowi” specjalne preparaty regulujące pracę żołądka i jelit, tak zwane antykłaczki – mówi Paulina Zarębska ze Schroniska dla Zwierząt „Azyl” z Białej Podlaskiej. Cały proces przypomina zakupy internetowe – do wirtualnego koszyka dodajemy wybrane artykuły dla jednego lub większej liczby czworonogów i przechodzimy do płatności, a dostawą bezpośrednio do schronisk zajmują się już organizatorzy projektu.

Angażując się w akcję „Witaminowa paka dla bezdomniaka” nie tylko pomagamy poprawić zdrowie i samopoczucie czworonogów, ale też zwiększamy ich szanse na znalezienie nowych opiekunów. – Wiele osób o wielkich sercach decyduje się na adopcję, a dobry stan fizyczny oraz lepszy wygląd, energia czy lśniąca sierść, które nasi podopieczni zyskują dzięki odpowiedniej suplementacji, są dla nich dodatkową zachętą – komentuje Paulina Zarębska.

Akcja „Witaminowa paka dla bezdomniaka” potrwa do końca lutego.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 lutego 2017 o 10:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
c.d. ,,bezdomniaka'' biaŁa podlaska. ile kosztuje gminę każdy bezdomny pies. informowała o tym pani izabela izdebska z dziennika wschodniego, 5 lat temu w dniu 12 kwietnia 2012 roku, pisząc, że: ……obowiązek uchwalenia programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami to tegoroczna nowość. gminy bardzo różnie podeszły do tego zadania. biała podlaska zadeklarowała, że w tym roku na utrzymanie schroniska dla zwierząt wyda 304 tys. zł i po 2,5 tys. na sterylizację i dokarmianie bezdomnych kotów. o wiele mniej zadeklarowali radni radzynia podlaskiego - tylko 18,5 tys. zł…… szczegóły pod linkiem: ******dziennikwschodni.pl/biala-podlaska/ile-kosztuje-gmine-kazdy-bezdomny-pies,n,1000148156.html ile obecnie wydaje urząd miasta, gmina i powiat na utrzymanie bezpańskich psów, których jest coraz więcej z powodu skrzywionej psychiki ,,wielbicieli’’ piesków i kotków, oczywiście nie wiadomo. następna ,,ciekawostka’’…ile kosztuje pobyt psa w schronisku? tyle co hotel ze spa! 1599 zł zażądało schronisko od agnieszki koik z kolonowskiego. to opłata za 6-dniowy pobyt w klatce jej czworonożnego przyjaciela. więcej informacji pod linkiem: ******nto.pl/wiadomosci/strzelce-opolskie/art/4498731,ile-kosztuje-pobyt-psa-w-schronisku-tyle-co-hotel-ze-spa,id,t.html
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2017 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tytuł, to ewidentny rzyg medialny, ale ,,wpisujący'' się we wszystkie ,,modne szlachetności''. Szlachetne paczki dla biednych, świeczki Caritasu dla potrzebujących, wieszaki na mieście na przechodzone lumpy od nowobogackich dla bezdomnych, coroczna, wielka orkiestra świątecznego terroru, bo Owsiaka i jego mrówki oraz złote melony też trza wspierać i wreszcie paka dla psa ,,bezdomniaka''. Niestety, nikt w Polsce nawet nie wykazuje zamiaru usuwania przyczyn bezdomności i ubóstwa wśród ludzi, a pozory wątpliwej szlachetności przesuwa w stronę bezdomnych psów, których mamy coraz więcej z powodu ludzkiej bezmyślności połączonej z totalną głupotą. Skąd się wzięła ,,powszechna moda'', na to, żeby kupować pieska dla dziecka, a jak się przestanie podobać, to won, jak nie zdechnie to trafi do schroniska i załapie się na pakę dla bezdomniaka. Jak to możliwe, że ubodzy emeryci, którzy narzekają, że nie mają, co do gara włożyć, często wspierani przez MOPS - y i inne organizacje, ale również muszą mieć pieski i kotki, nawet w blokowiskach. Nikogo nie interesuje, że psy roznoszą niesamowicie groźne patogeny, że totalnie zasrywają nasze miasta, a także to, że na schroniska dla zwierząt wydajemy więcej, jak na pomoc dla bezdomnych, których najwięcej ,,wyprodukowała'' w Polsce tzw. transformacja i złodziejskie prywatyzacje. Na, jakie kierunki rozszerzymy zakres pozornych szlachetności, oczywiście zależy to od inwencji twórczych, jakże dziarsko wspieranych przez wszelakie media, bo teraz jest ,,taka, nowa świecka tradycja''. To już nie kwestia cytatu z filmów Barei, ale brak elementarnej świadomości znacznej części ludzi, spauperyzowanych w Polsce do poziomu niewolników wśród cywilizowanych narodów w UE. Dane statystyczne UW i EUROSTAT wyraźnie podają, że przodujemy w UE wskaźnikiem ubóstwa i wykluczenia społecznego, ale to zapewne ,,też jest trendy'', zgodnie z wolą nadzorców w Brukseli. Niestety, Donald ,,król'' Europy i europosłowie z wszystkich polskich partii w PE, nawet nie ,,zauważają'', ubóstwa w Polsce, bo to, to już nie jest ,,trendy'' w bizantyjskich pałacach unijnych, w których są na liście płac.
Rozwiń
Gość
Gość (10 lutego 2017 o 11:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co za tytuł, ja prdl... [rzyg]
Rozwiń
Gość
Gość (9 lutego 2017 o 08:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zdjęcia: psifotograf.com, wszystkie zdjęcia z tej sesji dostępne tutaj: ***s://plus.google.com/u/0/photos/107274905493768446998/album/6058964412611962209
Rozwiń
chetna
chetna (8 lutego 2017 o 20:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dadzą po 500+ na pieska to wemę ze dwa
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!