sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Władysław Rosłoń

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 kwietnia 2002, 16:42
Autor: (KK)

Od 12 lat jest kierownikiem urzędu pracy w Parczewie.

- Praca w powiatowym urzędzie pracy wymaga przede wszystkim dużej cierpliwości, gdyż trafiają tutaj często ludzie bez środków do życia. Ze względu na ograniczenie dotacji na naszą działalność w ostatnich dniach zmuszony zostałem do zmniejszenia z 18 do 12 osób zatrudnienia w naszej placówce - stwierdził Władysław Rosłoń. Pan Władysław ma 49 lat i pochodzi z Wandowa koło Łukowa. W 1975 r. ukończył Technikum Melioracji Wodnych w Bratoszewicach pod Łodzią. Jest także absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UMCS, który ukończył zaocznie w 1984 r. Trzy lata później zdobył uprawnienia radcy prawnego.
Pracę zawodową rozpoczął w stoczni im. Warskiego w Szczecinie, a później trafił do Kopalni Węgla Kamiennego "Moszczenica” w Jastrzębiu Zdroju. Następnie był meliorantem na Żuławach. Po odbyciu służby wojskowej podjął pracę w Urzędzie Gminy w Milanowie. Był w nim referentem, kierownikiem USC i sekretarzem gminy. Od 1982 do 1983 r. w tej samej miejscowości piastował stanowisko wiceprezesa GS "SCh”. Przez następnych siedem lat był naczelnikiem gminy Siemień. W 1990 r. został kierownikiem Rejonowego Biura Pracy w Parczewie.
Żona Anna jest pielęgniarką na oddziale chirurgii szpitala w Parczewie. Mają czworo dzieci. Dwie córki: Aleksandra i Agata wyszły za mąż. Syn - Radosław kończy w tym roku gimnazjum. Natomiast najmłodsza latorośl - Maciej uczęszcza do I klasy podstawówki. Mogą się także pochwalić dwójką prawnucząt. Pan Władysław za pracę zawodową i społeczną otrzymał kilka odznaczeń państwowych i resortowych. Jego hobby to sport, a przede wszystkim piłka nożna. Przez kilka lat był sędzią w tej dyscyplinie sportu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!