piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Woda dla ochłody

Dodano: 1 lipca 2002, 15:55
Autor: Marek Czech

Lato w pełni. Wakacyjny czas mogą umilić kąpieliska i kryte baseny. Tych ostatnich otwartych jest coraz mniej...

Miłośnicy letniego pływania mogą korzystać z czterech kąpielisk w powiecie bialskim: Chotyłowie, Kobylanach, Janowie i Międzyrzecu Podlaskim. Jak poinformowała nas Halina Gorajek z bialskiego Sanepidu wyniki analizy wody pozwalają na bezpieczne korzystanie z tych akwenów.
W Chotyłowie Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna zatrudnia w słoneczne soboty i niedziele ratowników. - Pełnią oni dyżury w godzinach od 12 do 16 - mówi prezes zarządu spółdzielni Krzysztof Wawrzak.
Podobnie jest na żwirowni w Międzyrzecu Podlaskim, która jest otwarta od 1 lipca do 31 sierpnia w każdy dzień tygodnia. - Ratownicy będą pełnić dyżury od godziny 9 do 12, a następnie od 14 do 18 -stwierdza Dariusz Roszkowski, dyrektor MOSiR. Przy kąpielisku jest wypożyczalnię sprzętu wodnego: za pół godziny korzystania z kajaka trzeba zapłacić 2.50 zł, a za rower wodny o złotówkę drożej.
Ośrodek wypoczynkowy "Relax” w Serpelicach od udostępnia wczasowiczom basen. Jednorazowa wejściówka kosztuje 5 zł. Do rzeki Bug wchodzimy jednak na własną odpowiedzialność. Liczne ośrodki zapewniają wynajem kajaków.
Gmina Dębowa Kłoda zaprasza nad Jezioro Bialskie. - Nasz ośrodek zapewnia opiekę ratowników w godzinach od 9 do 17, umożliwiamy wypożyczalnię sprzętu wodnego: za godzinę korzystania z kajaka 7 zł, za rower wodny i łódkę "Mak” 8 zł - podkreśla kierownik Młodzieżowego Ośrodka Wypoczynkowego Zdzisław Tarnowski. W gminie Sosnowica można kąpać się w dwóch jeziorach: Zagłębocze oraz Czarne - informuje Jan Najs z Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki w Parczewie - to ostatnie jest jednak niestrzeżone.
Na terenie Łosic sanepid dopuścił do użytku Zalew. - Służy on jednak przeważnie amatorom wędkowania - mówi zastępca burmistrza Jerzy Walczyński. Najgorsza sytuacja pod względem możliwości korzystania z akwenów przedstawia się na terenie gminy Radzyń Podlaski. - Tu nie ma żadnych kąpielisk -usłyszeliśmy w Urzędzie Gminy.
Nienajlepiej wygląda również sprawa z krytymi pływalniami w Białej Podlaskiej. Basen przy Zespole Szkół Ogólnokształcących na ul. Kraszewskiego będzie zamknięty aż do sierpnia. Obecnie trwa tam remont. - Natomiast pływalnia Akademii Wychowania Fizycznego na ulicy Akademickiej została zarezerwowana dla kandydatów na studentów, gdzie do 13 lipca potrwa rekrutacja - mówi Honorata Dobryńczuk z Centrum Informacji Turystycznej w Białej Podlaskiej. Pływalnia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Sidorskiej od 1 lipca jest już niestety nieczynna.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24