niedziela, 25 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Woda rozpływa się poza rurami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 sierpnia 2007, 18:49

Lokatorzy SM "Zgoda” muszą płacić za kranówkę, której nie zużyli

Bomba wybuchła po ostatnich odczytach zużycia wody. Okazało się, że występują duże rozbieżności między wskazaniami wodomierzy zainstalowanymi w mieszkaniach a wodomierzem zbiorczym. Różnicę w opłatach muszą pokryć lokatorzy.
- To granda, że nie wystarczy odczyt z mojego wodomierza! - denerwuje się pani Wanda. - Do kwartalnego rozliczenia wody muszę dopłacić prawie 100 zł. A wcale tyle kranówki nie zużyłam. Chyba ktoś kradnie wodę...
- Nie wiem skąd biorą się różnice w odczytach - mówi Marian Burda, spółdzielca i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Białej Podlaskiej. Czy w tak dużym stopniu dochodzi do kradzieży wody? Czy też urządzenia pomiarowe są nic nie warte?
Burda ma zastrzeżenia do Bialskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Zgoda” za to, że proporcjonalnie do odczytów wodomierzy indywidualnych obciąża spółdzielców dopłatami za całą wodę zużytą w bloku. - Złodzieje są wtedy premiowani. Słono płacą za nich uczciwi - dodaje oburzony radny.
Bolesław Kuzioła, prezes BSM "Zgoda” potwierdza, że otrzymuje w tej sprawie petycje od niezadowolonych mieszkańców . Jednak ustawowe regulacje nakazują rozliczanie wody, ciepła i gazu w całych budynkach. Do 2007 roku spółdzielnia dopłacała do zużytej wody 500 tys. zł rocznie. - Ale od tego roku nie wolno nam tego robić -twierdzi Kuzioła. - Różnicę między odczytem z licznika zbiorczego domowymi wodomierzami muszą pokryć lokatorzy. Tak jest w całej Polsce.
Przyznaje, że problemem jest zakłócanie pracy wodomierzy przez zakładanie magnesów. Organizuje kontrole. Liczy na to, że nowe wodomierze zbiorcze pozwolą wykryć, kto użył magnesów i innych zakłóceń (tzw. nalepek).
- Ale różnice w odczytach mogą być także spowodowane np. kapaniem z kranu czy przeciekającą spłuczką, czego indywidualny wodomierz raczej nie wychwyci. A jeśli tak się dzieje w dziesięciu mieszkaniach, wtedy główny wodomierz blokowy to rejestruje -dodają w spółdzielni.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!