niedziela, 25 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej w ścisłej czołówce

  Edytuj ten wpis
Autor: (pim)

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej zajął czwarte miejsce w krajowym rankingu szpitali „Złota Setka”. Ranking został przygotowany przez dziennik „Rzeczpospolita” i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Ankiety wypełniły 234 lecznice. Autorzy rankingu oceniali finanse szpitali, sposób zarządzania nimi, jakość opieki i sprzętu, kwalifikacje kadry, przestrzeganie praw pacjenta, komfort pobytu pacjentów oraz jakość usług i liczbę skarg. W poprzednim roku bialski szpital w takiej samej kwalifikacji był trzeci w Polsce.

Dariusz Oleński, dyrektor WSzS, przyznaje, że załoga szpitala nie spoczywa na laurach.

– Dziękujemy naszym pracownikom za ciężką i efektywną pracę. W ciągu roku nastąpił kolejny postęp związany z podnoszeniem kwalifikacji przez personel i ze wzbogacaniem w sprzęt. Pojawiły się nowe propozycje świadczenia usług: wykonujemy endoprotezy stawu kolanowego, operacje kręgosłupa i skomplikowane operacje ucha – zaznacza dyrektor.

Dodaje, że dzięki modernizacji szpitala zdecydowanie poprawiła się jakość i estetyka obiektu szpitalnego.

Joanna Kozłowiec, rzecznik prasowy WSzS, zaznacza, że te efekty były możliwe pod dobrym kierownictwem dyrektora, który zabiega o poprawę kondycji szpitala. W miniony piątek rozpoczęła się termomodernizacja obiektów szpitalnych, która ma przynieść ograniczenie kosztów ogrzewania WSzS o około 700 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!