niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Wójt ma wszystkie rachunki

Dodano: 3 września 2002, 16:03

Jan Wasiluk, radny gminy Międzyrzec Podlaski zwrócił się do nas wskazując na konieczność wyjaśnienia, czy działania międzyrzeckiego wójta Romana Michaluka są zgodne z prawem.

Stwierdził on, że pan wójt mając dostęp do dokumentów geodezyjnych w gminie zakupił grunt z kruszywem we wsi Sitno, prawdopodobnie na swoją żonę. - Następnie organizowano przetarg na budowę kilku kilometrów dróg. Zadziwia fakt, że wygrywa firma, która korzysta z kruszywa z tej żwirowni. Na zbadanie zasługuje fakt, że firmy, które wygrały przetargi na inwestycje oświatowe, realizowały takie same usługi przy prywatnej budowie pana wójta - zaznacza Jan Wasiluk z Zasiadek.
Roman Michaluk, wójt międzyrzeckiej gminy przyznał, że jego żona ma koncesję na wydobywanie kruszywa. Sama jednak nie przystępuje do przetargów organizowanych przez gminę. Płaci podatki. - Jeśli potrzeba, to sprzedaje kruszywo. Może i się zdarzyło się, że prace przy budowie mego domu wykonywały miejscowe firmy. Mam rachunki na wszystko. Co roku jestem sprawdzany przez izbę skarbową. Mam czyste ręce i spokojne sumienie. Niedawno NIK przeprowadziła kompleksową kontrolę mojej gminy zleconą przez pana wojewodę. Są dobre wyniki - mówi Roman Michaluk.
Obecnie Jan Wasiluk domaga się, aby sprawą zbadała Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24