poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Wprost wycofuje się z zarzutów wobec senatora Biereckiego

Autor: Ewelina Burda

senator Grzegorz Bierecki/ fot. archiwum
senator Grzegorz Bierecki/ fot. archiwum

„Wprost” przeprasza senatora Grzegorza Biereckiego. W poniedziałek wydawca tygodnika wydał oświadczenie, że tekst „SKOK bez przeszkód” z marca tego roku zawierał „nieprawdziwe zarzuty i nieuprawnione sugestie” na temat SKOK.

Chodzi o tekst, w którym Wprost opisał likwidację Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych, powołując się na pismo  Komisji Nadzoru Finansowego. Dokument KNF  dotyczył z kolei przekształceń własnościowych na zapleczu SKOK-ów. Adam Jedliński, Jarosław Bierecki i Grzegorz Bierecki wnieśli pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko Sylwestrowi Latkowskiemu, byłemu redaktorowi naczelnemu tygodnika, oraz wydawcy - AWR Wprost.

Ten ostatni zawarł z nimi ugodę przedprocesową, zgodnie z którą w poniedziałek opublikowano oświadczenie, w którym czytamy m.in.: że „Oświadczamy, że zawarte w tygodniku „Wprost” nr 11/2015 zarzuty i sugestie, sformułowane na podstawie pisma Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 3 marca 2015 r., iż likwidacja Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych była aferą, a Pan Grzegorz  Bierecki, Pan Adam Jedliński oraz Pan Jarosław Bierecki dopuścili się przywłaszczenia środków pieniężnych, są nieuprawnione”.

„Oświadczenie wydawcy nie pozostawia wątpliwości, wszystkie zarzuty i sugestie sformułowane na łamach „Wprost” są nieprawdziwe i nieuprawnione. Równie nieprawdziwe i nieuprawnione są tezy  oparte na artykule „Wprost” a stawiane w ciągu ostatnich miesięcy przez niektóre media i polityków. Działania Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych oraz jej likwidacja były prowadzone zgodnie z prawem, wolą Fundatora oraz w oparciu o standardy etyczne. „Afera SKOK” nigdy nie miała miejsca. Została wykreowana na potrzeby brudnej walki politycznej, była też wykorzystywana przez grupy lobbystyczno-biznesowe, niechętne rozwojowi instytucji opartych na polskim kapitale” – czytamy w komunikacie przesłanym nam w poniedziałek przez Roberta Gmitruczuka, dyrektora biura senatora  Białej Podlaskiej.

- Oświadczenie tygodnika „Wprost” przyjmuję z satysfakcją, podtrzymując jednocześnie wcześniejsze zapowiedzi: nie pozwolę by kłamano na mój temat, nie pozwolę, by naruszano moje dobre imię, nie pozwolę, by oczerniano środowiska, z którymi jestem związany. W swoich działaniach będę konsekwentny- zapowiada z kolei senator Grzegorz Bierecki, jednocześnie dziękując mieszkańcom południowego Podlasia za wparcia. Bierecki ubiega się o reelekcję, ale tym razem startuje do senatu z własnego komitetu.

Przypomnijmy, że kilka dni temu jeden z jego kontrkandydatów, adwokat Stefan Karasiński ( startuje z poparciem PO i Zjednoczonej Lewicy ), zaprosił senatora Grzegorza Biereckiego na debatę o nieprawidłowościach w SKOK. Bierecki zgodził się rozmawiać, ale o kryzysie migracyjnym i uchodźcach.

Czytaj więcej o: Grzegorz Bierecki Wprost
Gość
Gość
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 października 2015 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no i co cwaniaczki z PEło z Lisem i Gertychem na czele- na kolana i przepraszać.
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2015 o 09:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ha ha ha.... jak się jest szefem banku to... sami wiecie.
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2015 o 05:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ilość i wielkość poświeconych szpalt na przeprosiny musi równać sie wielkościa artykułów szkalujących Senatora, A Wy dziennikarska padlinożerna maso małym druczkiem te przeprosiny umieszczacie. Wstyd Wam. Ale gdzie u was wstyd. Za kasiorę sprzedalibyście i Chrystusa,
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2015 o 03:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znamienne,ze krytykujacy tutaj PiS posluguja sie rynsztokowym jezykiem. Przeciez elity PO w restauracji Sowa i przyjaciele potwierdzili ,ze ryba psuje sie od glowy. Ale czego mozna oczekiwac od cinkciarzy zza zelaznej bramy, ktorzy chyba ku swojemu zaskoczeniu stali sie " dyplomatami"!
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2015 o 22:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten oślizły, lepki facet wygrał????
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!