sobota, 17 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

"Wstydzimy się tam mieszkać". Mieszkańcy Olszowej dopominają się o "normalność"

Dodano: 18 grudnia 2016, 09:46
Autor: Ewelina Burda

Mieszkańcy ulicy Olszowej proszą władze miasta o utwardzenie drogi. Ale problemów w tej części miasta jest więcej/fot. E.B<br />
<br />
Mieszkańcy ulicy Olszowej proszą władze miasta o utwardzenie drogi. Ale problemów w tej części miasta jest więcej/fot. E.B

- Zróbcie cokolwiek abyśmy zaczęli normalnie żyć, bo my wstydzimy się tam mieszkać- zwracają się do władz miasta mieszkańcy ul. Olszowej w Białej Podlaskiej. Miasto zapewnia że zadba o tę część miasta.

- My na Olszowej nie mamy nic. Nie mamy oświetlenia, kanalizacji. A dojazd do naszych posesji to gehenna. W naszą ulicę nie zainwestowano ani grosza od 60 lat - mówiła na ostatniej sesji rady miasta w imieniu mieszkańców Beata Arseniuk. - Drogi dojazdowe są pięknie wyrysowane w planach zagospodarowania, ale fizycznie ich nie ma. Dewastujemy przez to działki sąsiadów. Sama mam przez to zdewastowaną siatkę - przyznała Arseniuk.

Najgorzej ulica Olszowa wygląda po roztopach. - Ludzie starsi nie wychodzą wtedy z domu, proszą aby im chleb dowieźć. Żyjemy w mieście przecież, w XXI wieku, a nie mamy możliwości podłączenia się do kanalizacji, bo sprawy gruntów są nieuregulowane - zaznaczyła mieszkanka.

Mieszkańcy zwrócili się do władz miasta o utwardzenie drogi, to na początek. - Zróbcie cokolwiek abyśmy zaczęli żyć normalnie, bo ja się wstydzę tam mieszkać. Gościliśmy was w swoich domach gdy trzeba było na was zagłosować. Pokażcie że nie popełniliśmy błędu. Drogi dojazdowe nam pomogą. Ale my chcemy mieć wodę, gaz, oświetlenie - stwierdziła Beata Arseniuk.

- Tam jest tyle różnych ciekawostek inwestycyjno-geodezyjnych. Są drogi miejskie, ale tylko na mapie. Problemów się nawarstwiło. Trudności z dojazdem mają firmy odbierające nieczystości. Cieszę się że mieszkańcy tu przyszli aby przybliżyć problem radzie miasta - powiedział wiceprzewodniczący rady Wojciech Sosnowski, który pisał z mieszkańcami petycję w tej sprawie.

Jeszcze na tej samej sesji Adam Chodziński zastępca prezydenta obiecał mieszkańcom pomoc. - Spróbujemy udrożnić przejazd od ulicy Długiej do Olszowej. Trzeba uporządkować te tereny, które są po części miejskie, a po części prywatne. Na pewno wytniemy krzaki na terenach które należą do miasta - zapewnia Chodziński. - Natomiast aby udrożnić kolejny przejazd od ul. Długiej zleciłem podział działek, bo część gruntów trzeba będzie wykupić od mieszkańców. Na początek wysypiemy te drogi kruszywem - zapowiada zastępca prezydenta.

Na razie takie rozwiązanie, bo w przyszłorocznym budżecie miasto nie zabezpieczyło środków na położenie asfaltu na blisko kilometrowej ulicy Olszowej. - Wszystkich rzeczy nie jesteśmy w stanie załatwić, nie mam wpływu np. na spółkę gazową. A jeżeli chodzi o wodociąg i doprowadzenie ścieków to będziemy rozmawiać o tym ze spółką Wod-Kan - zaznacza z kolei prezydent Dariusz Stefaniuk.

Udrożnienie przejazdów do ulicy Olszowej ma nastąpić zaraz po Nowym Roku.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 grudnia 2016 o 10:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kupię tanio działkę "na wsi" i też będę domagał się uzbrojonej we wszystkie media ulicy. Dobry pomysł? Kto ze mną?
Rozwiń
Gość
Gość (18 grudnia 2016 o 12:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
U starych temat olszowej wogóle nie istniał, bo ktoś wziął w łapę a potem sprawa ucichła. Zabawne jest to, że obrona wszelkich nieuków Polkowskich, Chmielów i Czapskich nabiera takiej mocy. A co emerytury mają im zminiejszyć?? :)
Rozwiń
Gość
Gość (18 grudnia 2016 o 12:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzy domy w lesie na długości 1 km. W żadnym państwie by nikt nie budował drogi. Szaleństwo.
Rozwiń
Gość
Gość (18 grudnia 2016 o 10:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wymagają Państwo realizacji nowych projektów od ludzi, którzy chyba nie potrafią tego robić. Tylko realizują stare projekty swoich poprzedników. A tam ulicy Olszowej nie ma.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!