poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Wszyscy odśnieżali, nie było komu sprzątać śmieci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 grudnia 2010, 19:50

Od wielu dni hałdy makulatury i pustych butelek PET zalegają przy pojemnikach na surowce wtórne na osiedlu Młodych. Widok śmieci zniechęca mieszkańców do segregacji.

– Te leżące śmiecie wyglądają okropnie – mówi Krystyna Nowicka, mieszkanka osiedla. – Pewnie kogoś znów zaskoczyła zima.

Pan Marian chciał wczoraj wyrzucić prawie 50 butelek PET do pojemnika na segregowane odpady plastikowe. – Ale kosz był przepełniony, więc wyrzuciłem je do zwykłych pojemników w śmietniku – ubolewa mężczyzna.

Nieregularny wywóz segregowanych odpadów zdumiewa również zastępcę prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Zgoda”. – Dzwonimy, ponaglamy i nadal czekamy – mówi Krzysztof Majchrzak. – Zestawy pojemników na odpady powinny być przy każdym śmietniku, ale niestety tak nie jest.

W spółce "Komunalnik”, która zajmuje się przewożeniem i przerobem surowców wtórnych w Białej Podlaskiej, usłyszeliśmy, że to wina … zimy. – Przez trzy dni był również w remoncie specjalistyczny samochód do wywózki segregowanych odpadów. Już nadrabiamy zaległości – zapewnia Marian Zaborowski, prezes spółki. I zachwala, że od niedawna firma ma już nową linię do cięcia i rozdrabniania plastikowych odpadów.

– Butelki PET rozbite na 3 centymetrowe fragmenty plastiku wywozimy do cementowni w Chełmie, która przetwarza je na paliwo. Ta linia kosztowała nas około 1 mln zł – mówi prezes Zaborowski.

Tymczasem w Urzędzie Miasta są zaskoczeni sygnałem z osiedla Młodych. – Być może "Komunalnik” skierował wszystkie siły do odśnieżania i zabrakło mu mocy przerobowych na wywożenie surowców. Pewnie za kilka dni sytuacja wróci do normy – przypuszcza Roman Siekierka, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. I dodaje, że Biała Podlaska przoduje w województwie, jeśli chodzi o zbiórkę surowców wtórnych.

– Na wiosnę ustawimy przy blokach kolejne zestawy pojemników. Będzie ich około 28 – zapowiada Siekierka.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!