piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Wycisnęli nie jedną łzę w Göteborgu

  Edytuj ten wpis

Chór "Camerata” w komplecie podczas występów dla Polaków na stałe osiadłych w Szwecji
Chór \"Camerata” w komplecie podczas występów dla Polaków na stałe osiadłych w Szwecji

W ostatnich dniach do Polski z tourne po Skandynawii wróciła jedna z bardziej znanych na Podlasiu młodzieżowych grup wokalnych - chór "Camerata”. Czterdziestoosobowy zespół młodych artystów, prowadzony przez Agnieszkę Rafał, dał kilkanaście koncertów na południu Szwecji.

Zagraniczny wyjazd młodzieży nie był pierwszym w historii chóru. Grupa złożona z uzdolnionych wokalnie uczniów ostatnich klas "Staszica” gościła już we Włoszech oraz Francji. Waldemar Mazur, dyrektor liceum podkreśla, iż europejskie podróże chóru to doskonała promocja szkoły, miasta i regionu. - Jeżeli nasze zespoły wyjeżdżają za granicę znaczy to, że utalentowani ludzie mieszkają nie tylko w metropoliach takich jak Kraków, czy Warszawa. Pokazaliśmy, że na Podlasiu drzemie ogromny potencjał, którego nie wolno zmarnować - mówi dyrektor Waldemar Mazur.
Przyjazd młodzieży do Göteborga - drugiego, co do wielkości szwedzkiego miasta - spotkał się z ciepłym przyjęciem mieszkających tam Polaków. Na koncerty młodych artystów z Białej Podlaskiej przybywali licznie przedstawiciele Polonii oraz miejscowej ludności. Dzięki życzliwości "Polonusów” zgromadzonych przy parafiach oraz szkołach katolickich podlaska młodzież mogła liczyć na wszelką pomoc w sprawach związanych z pobytem. Młodzi ludzie mieli okazję odwiedzić wiele ciekawych miejsc. Poznać bliżej Szwecję oraz mieszkających tam ludzi.
- Myślę, że dzięki muzyce i pieśniom nasz chór wycisnął nie jedną łzę w oczach Polaków mieszkających na obczyźnie. Oni tęsknią za krajem i każdy kontakt z polską kulturą jest dla nich wielką sprawą. Pokazaliśmy, że młodzi ludzie z Polski wbrew obiegowym opiniom potrafią świetnie zaprezentować się poza granicami ojczyzny - podkreśla W. Mazur.
Zapewnia, że "szwedzka przygoda” zaprocentowała wieloma znajomościami i być może niedługo będziemy gościć szwedzkich artystów. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!