niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Wydział GITD powstanie w Białej Podlaskiej. Praca dla 20 osób

Dodano: 9 sierpnia 2017, 07:49
Autor: Ewelina Burda

Władze miasta spotkały się w czerwcu w tej sprawie z Alvinem Gajadhurem, głównym inspektorem transportu drogowego/ fot. UM Biała Podlaska
Władze miasta spotkały się w czerwcu w tej sprawie z Alvinem Gajadhurem, głównym inspektorem transportu drogowego/ fot. UM Biała Podlaska

Główny Inspektorat Transportu Drogowego we wrześniu otworzy swój wydział w Białej Podlaskiej. Na początek, pracę znajdzie tu 20 osób.

Chodzi o wydział Biura Elektronicznego Poboru Opłat GITD, którym w Warszawie kieruje pochodzący z Międzyrzeca Podlaskiego Cezary Jurkowski. W 2010 roku został odwołany przez ówczesną wojewodę lubelską Genowefę Tokarską ze stanowiska wojewódzkiego inspektora transportu drogowego. A w 2014 roku z poparciem PiS ubiegał się, ale bezskutecznie o fotel burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego. A dzisiaj koordynuje powstanie wydziału GITD w Białej Podlaskiej.

-  W roku bieżącym zatrudnienie znajdzie około 20 osób oraz najprawdopodobniej dwukrotnie tyle w perspektywie kilku najbliższych lat. Istotne jest również to, iż pracę będą mogły znaleźć także osoby niepełnosprawne, którym znacznie trudniej znaleźć zatrudnienie- podkreśla Jurkowski. Wydział znajdzie się w budynku należącym do Zakładu Gospodarki Lokalowej przy ulicy Brzeskiej 41. Obecnie, dużą część obiektu wynajmuje od miasta starostwo powiatowe.

Wkrótce ma ruszyć nabór pracowników ze średnim i wyższym wykształceniem. Proces rekrutacji wesprze Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej. - Do zadań pracowników będzie należało m.in. prowadzenie postępowań administracyjnych dotyczących naruszenia obowiązku uiszczenia opłaty elektronicznej, przygotowywanie projektów decyzji administracyjnych, postanowień, wezwań, wniosków o ukaranie, zawiadomień i innych pism procesowych. A także prowadzenie czynności wyjaśniających w sprawach o wykroczenia ujawnione w związku z prowadzeniem kontroli- precyzuje Cezary Jurkowski.

Utworzenie wydziału w Białej Podlaskiej ma wpisywać się w rządowy program aktywizacji Polski wschodniej. - To wyrównanie szans wszystkich mieszkańców Polski w dostępie do usług publicznych i rynku pracy. O ile bowiem stopa bezrobocia w skali kraju wynosi 7,7 proc., to w Białej Podlaskiej aż 12,6 proc, w stolicy zaś – jedynie 2,2 proc. - wskazuje dyrektor Biura Elektronicznego Poboru Opłat GITD.  - Poza tym koszt utworzenia stanowiska pracy w Białej Podlaskiej jest zdecydowanie niższy niż w Warszawie- dodaje Jurkowski.

Przypomnijmy że prezydenci Białej Podlaskiej spotkali się w czerwcu w tej sprawie z Alvinem Gajadhurem, głównym inspektorem transportu drogowego. Wtedy prezydent Dariusz Stefaniuk nie chciał zdradzać szczegółów. Dzisiaj władze miasta chwalą się że "to efekt zabiegów prezydenta Dariusza Stefaniuka oraz senatora Grzegorza Biereckiego".  - To kolejny efekt dobrej współpracy miasta z rządem oraz instytucjami centralnymi- podkreśla prezydent Białej Podlaskiej.

Zrekrutowane osoby będą przeszkolone i wdrożone do pracy przez warszawskich specjalistów GITD. Placówka zacznie działać we wrześniu.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska GITD
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 sierpnia 2017 o 20:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiecej psów wieksza udręka dla kierowców .Po co wam to Bialszczanie?
Rozwiń
Gość
Gość (9 sierpnia 2017 o 09:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale się ten Arab cieszy że może nękać Polaczków, gdzie ta Polska zaszła że Arabowie nękają Polaków. Sobieski w grobie się przewraca.
Rozwiń
Gość
Gość (9 sierpnia 2017 o 08:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
20 osób naprawdę wielki sukces polska wschodnia zaraz dogonić resztę Europy
Rozwiń
Gość
Gość (9 sierpnia 2017 o 08:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NASTĘPNI DO ŁATWEGO KORYTA.PROPONUJE UTWORZYĆ NOWY ZAKŁAD PRODUKCYJNY ,PRZESZKOLIĆ TYCH PRACOWNIKÓW I PRACOWAĆ DO 67 ROKU ŻYCIA.ODPROWADZAJĄC PRZY TYM SKŁADKI NA ZUS.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!