sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Wyrównywanie szkolnych szans

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 września 2002, 16:51

 Danuta Weremczuk wręcza przybory szkolne Krystynie Kużmickiej
Danuta Weremczuk wręcza przybory szkolne Krystynie Kużmickiej

Obecne czasy to wiek komputerów, Internetu, postępu. To także era pędu, za karierą, pieniędzmi.

Stanowią one wartość najwyższą, są przepustką do życia. Ich brak uniemożliwia realizację wielu celów, a co najważniejsze, powoduje życie na skraju nędzy, wegetację.
W takiej sytuacji znajduje się mnóstwo ludzi. Często wstydzą się wyciągnąć rękę o pomoc i próbują samodzielnie sobie radzić. Z myślą o takich ludziach działają różne instytucje, mające na celu między innymi wsparcie finansowe. Organizacją, o wielowiekowych tradycjach na tym polu jest Polski Czerwony Krzyż. Działa również w Białej Podlaskiej.
Ostatnio włączył się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Wyprawka dla Żaka”, która miała na celu wyrównanie szans edukacyjnych i poziomu życia najbiedniejszych dzieci poprzez wyposażenie ich w podstawowe przybory szkolne.
Aby uzyskać niezbędne pomoce dydaktyczne pracownicy bialskiego PCK musieli zwrócić się do wielu prywatnych firm, właścicieli hurtowni papierniczych. W wielu sklepach na terenie miasta umieścili także specjalne pudełka, przeznaczone na zbiórkę przyborów. Do tych działań włączyli się wolontariusze. Wspólnie z pracownikami PCK kwestowali na rzecz najuboższych dzieci. Do akcji przystąpiła również część bialskich szkół podstawowych oraz SP w Roskoszy.
- Starałam się, aby dzieci z najuboższych rodzin otrzymały naszą pomoc, aby rozpoczęły zajęcia w szkole w przeświadczeniu, że mają niezbędne pomoce do nauki - mówi Danuta Weremczuk, pracownik bialskiego PCK.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!