piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Wyrzucili sędzię z pracy za SMS-y

  Edytuj ten wpis
Autor: (er)

Sędzia z Białej Podlaskiej, która wysyłała niestosowne SMS-y, w tym erotyczny obrazek, straciła w śr
Sędzia z Białej Podlaskiej, która wysyłała niestosowne SMS-y, w tym erotyczny obrazek, straciła w śr

Sędzia z Białej Podlaskiej, która wysyłała niestosowne SMS-y, w tym erotyczny obrazek, straciła w środę pracę. Sąd Najwyższy ostatecznie uznał ją za niegodną urzędu sędziego.

Prawniczka narobiła sobie kłopotów zanim jeszcze została sędzią. Pracowała wówczas w sądzie jako asystent sędziego. SMS-y wysyłała żonie mężczyzny, z którym była w przeszłości związana. Proces dyscyplinarny był tajny, ale wiadomo że były tam uwagi dotyczące życia osobistego i rodzinnego adresatki, a także obrazek o treści erotycznej. Dane nadawcy były ukryte.

Kobieta nie poniosłaby konsekwencji za swe zachowanie. Przed dwoma laty została jednak sędzią. A sędzia odpowiada również za swe postępki sprzed objęcia urzędu.

Proces dyscyplinarny prawniczki toczył się przed Sądem Apelacyjnym w Lublinie. Sędziowski rzecznik dyscyplinarny domagał się ukarania kobiety naganą. W maju sąd dyscyplinarny uznał ją winną uporczywego nękania adresatki wiadomości. Orzekł wydalenie z zawodu i zawiesił w czynnościach służbowych do uprawomocnienia się orzeczenia.

Na to trzeba było czekać pięć miesięcy. Prawniczka odwoływała się od wyroku. – Sąd Najwyższy utrzymał w mocy orzeczenie – poinformowała nas Teresa Pyźniak z biura prasowego SN.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!