piątek, 22 września 2017 r.

Biała Podlaska

Wzmocnili starostę

Dodano: 15 lipca 2002, 17:16
Autor: (pim)

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Białej Podlaskiej wiele emocji wzbudziła uchwała o ustaleniu okręgów wyborczych, ich numerów i granic oraz liczby radnych w powiecie bialskim.

Wbrew oporowi prawie wszystkich samorządowców z rejonu Międzyrzeca Podlaskiego, większość rady przyjęła uchwałę o 7 okręgach, w których zostanie wybranych 23 radnych. Stanisław Lesiuk, międzyrzecki burmistrz powiedział nam, że wzmocniony został okręg terespolski, w którym zamieszkuje starosta bialski Bogusław Żądło, a osłabiony międzyrzecki. - Nikt się nie liczył z negatywnymi opiniami naszych radnych. Działało bowiem wcześniej zawarte ciche porozumienie między klubami - mówi Stanisław Lesiuk.
Rada Powiatu uchwaliła, że w okręgu numer 1 znajdą się gminy Janów Podlaski, Rokitno, Konstantynów; w okręgu nr 2: Terespol miasto i gmina oraz gm. Zalesie; w okręgu nr 3: Kodeń, Sławatycze, Tuczna, Sosnówka i Wisznice.
Natomiast w kręgu nr 4: Piszczac, Łomazy i Rossosz; w okręgu nr 5: gminy Międzyrzec i Drelów, w okręgu nr 6: Międzyrzec miasto; w okręgu nr 7 gminy Biała Podlaska i Leśna Podlaska.
Rada przyjęła także uchwałę o wygaśnięciu mandatu radnego Tadeusza Łazowskiego, byłego starosty bialskiego. Złożył on bowiem oświadczenie o rezygnacji z tego mandatu. Uchwałę w tej sprawie poparło 32 radnych, a 1 wstrzymał się od głosu.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

22-24 września
komentarze (0)0
polubienia (0)0
21-09-2017

22-24 września

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!