czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Z chłopami i rybami

Dodano: 18 lipca 2002, 16:40
Autor: (pim)

Konkurs "Chłop Gminy Siemień” przed rokiem wywołał duże zainteresowanie. Wiele emocji towarzyszyło
Konkurs \"Chłop Gminy Siemień” przed rokiem wywołał duże zainteresowanie. Wiele emocji towarzyszyło

Konkurs na "Chłopa Gminy” oraz łowienie i jedzenie ryb ubarwią w najbliższą sobotę i w niedzielę "Dni Siemienia”. Ten doroczny festyn tym razem będzie wreszcie obfitować w ryby, jak przystało na miejscowość mającą je nie tylko w herbie, ale w znanych na cały kraj rozległych i zasobnych stawach.

W obiekcie Gospodarstwa Rybackiego w Siemieniu w niedzielę odbędzie się konkurs wędkarski. Zbiórka zawodników o godz. 13 przy młynie. Wędkarze będą mogli złowić na tzw. stawie dolnym nie tylko ładne okazy: karpia, amura, tołpygi i szczupaka, ale także i pomarzyć o słynnym sumie-olbrzymie zwanym Batorym (pływa on jednak w innej części stawów). Spółka pracownicza zamierza także sprzedawać nie tylko ryby z basenu, ale także i z patelni. Rozważane jest przygotowanie zupy rybnej.
W sobotę atrakcją nie tylko dla uczestników, ale również setek widzów będzie konkurs na "Chłopa Gminy”. Ubiegłoroczna edycja wywołała wiele emocji i humoru Obecna przyniesie także dziesięć konkurencji, pośród których będą m.in. rzut walonkiem, bicie piany widelcem oraz usypanie z piasku herbu gminy (inne mają być niespodzianką).
W sobotę i niedzielę na boisku miejscowych szkół będą trwać liczne imprezy (szczegółowy program na tej stronie). Młodsi i starsi będą mogli się bawić także przy czeskim wesołym miasteczku, dmuchanych zamkach i zwierzętach oraz samochodzikach akumulatorowych. Zgodnie z miejscową tradycją, podczas festynu nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na "Najładniejszy Ogródek” oraz "Najładniejszą Posesję”. Wstęp na wszystkie występy, w tym również na zabawy taneczne jest bezpłatny. Stanisław Dawidek, sekretarz gminy poinformował nas, że organizacja festynu jest możliwa dzięki hojności sponsorów m.in.: Zakładu Produkcji Tkanin oraz Gospodarstwu Rybackiemu w Siemieniu, Rozlewni Wód Mineralnych "Inex” w Gródku Szlacheckim, Składowi Opału i Materiałów Budowlanych T i M Sobianek, PPH ELPAR, BS, PZU i TUIR "Warta” .
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24