niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Po ślubowaniu studenci z najlepszymi wynikami egzaminów wstępnych otrzymali od rektora Józefa Bergie
Po ślubowaniu studenci z najlepszymi wynikami egzaminów wstępnych otrzymali od rektora Józefa Bergie

Aż 2265 studentów w ośmiu specjalnościach, w tym 1213 na pierwszym roku rozpoczęło rok akademicki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Białej Podlaskiej. Wczoraj ośrodkiem akademickim stał się Radzyń Podlaski. Immatrykulowano tam około 64 studentów studiujących informatykę

Immatrykulacja była połączona z uroczystą inauguracją roku akademickiego w Ośrodku Dydaktycznym KUL, który mieści się w obiektach radzyńskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Dzięki dotacjom resortu edukacji, studenci i uczniowie ZSP otrzymali nową pracownię komputerową.
Goszczący na Podlasiu wiceminister edukacji i sportu Tadeusz Sławecki zaznaczył, że przed uczelniami pojawiają się nowe bariery. - Państwowa Komisja Akredytacyjna przygląda się warunkom kształcenia i kontroluje uczelnie Wraz z niżem demograficznym rozpocznie się większe konkurowanie różnych szkół o studentów - podkreślił Tadeusz Sławecki.
W PWSZ uruchomione zostało kształcenie w nowej specjalności - język rosyjski. Rektor tej uczelni, dr hab. prof. PWSZ Józef Bergier zapowiedział, że najbliższym wyzwaniem będzie gruntowana przebudowa budynku administracyjno-dydaktycznego szkoły. Jest też przygotowany do przejęcia i modernizacji boisk oraz sąsiedniej pływalni. Wystąpił także o obiekty likwidowanej jednostki wojskowej, które chciałby przeznaczyć na dom akademicki.
- Złożyliśmy kilka miesięcy temu wniosek o uruchomienie nowej, dziewiątej specjalności, ratownictwo medyczne. To plan utworzenia wspólnie z pielęgniarstwem nowego kierunku i podpisanie w przyszłości z Akademią Medyczną w Lublinie oficjalnego porozumienia o współpracy. To odpowiedź na społeczne zapotrzebowanie - mówi Józef Bergier. Rektor przypomniał o utworzonej w tym roku przy PWSZ Fundacji "Edukacja i Przyszłość”, która wspomagała bialskich studentów podczas praktyk w Madrycie i Wiedniu. Zaznaczył, iż podpisane zostały porozumienia z wieloma krajowymi uczelniami oraz z uniwersytetami w białoruskim Brześciu i słowackim Presov.
Bialską immatrykulację poprzedziła dokonana przez ks. kan. Mieczysława Lipniackiego ceremonia poświęcenia części nowego obiektu dydaktycznego. W całości został zmodernizowany za około 2,5 miliona złotych.•
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!