poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Z Terespola do Warszawy pociągiem 160 km/h. Przetarg na remont jeszcze w tym roku

Dodano: 17 lipca 2016, 14:05
Autor: eb

Przetarg na modernizację stacji w Białej Podlaskiej, Terespolu i Małaszewiczach PKP PLK ogłosi w grudniu. Ale prace ruszą najwcześniej w sierpniu 2017 r.

O „przedłużające się procedury przetargowe prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe” dopytywał się ostatnio w Sejmie poseł Adam Abramowicz (PiS) z Białej Podlaskiej.

– Ogłoszenie przetargu na prace projektowe i roboty budowlane na modernizację linii kolejowej nr 2 na stacjach Biała Podlaska, Małaszewicze i Terespol zaplanowane jest na grudzień 2016 roku – odpowiedział posłowi Piotr Stomma podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. – Natomiast podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest na sierpień 2017 roku – podaje Stomma.

– Na odcinkach stacyjnych o łącznej długości ponad 14 kilometrów, obejmujących stacje: Biała Podlaska, Małaszewicze, Terespol, zostaną przebudowane perony wraz z infrastrukturą i montażem wizualnej informacji dla podróżnych – precyzuje Joanna Kubiak z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe. – Perony zostaną zbudowane także na nowej stacji Biała Podlaska Rozrządowa.

Na stacji Biała Podlaska zbudowana zostanie nastawnia i przejście pod torami, a istniejący most i przepust zostaną zastąpione nowymi obiektami. Stacja Małaszewicze zyska nastawnię oraz dwa nowe przepusty w miejscach tych istniejących. W Terespolu zaś powstanie nastawnia Lokalnego Centrum Sterowania i Radiołączności oraz przejście pod torami prowadzące na perony.

Zmodernizowane zostanie także ponad 27 kilometrów linii kolejowej. Chodzi m.in. o zabudowę urządzeń zasilania energetycznego i sygnalizacji na przejazdach kolejowych i transmisji danych, budowę nowej nastawni na stacji Chotyłów, przebudowę instalacji telekomunikacyjnych oraz urządzeń sterowania ruchem.

W Białej Podlaskiej na drodze wojewódzkiej nr 812 powstanie wiadukt kolejowy. – Ta inwestycja realizowana jest wspólnie z miastem Biała Podlaska. Miasto wykona kompleksową dokumentację projektową i uzyska wszystkie potrzebne decyzje administracyjne – podkreśla podsekretarz. – Miasto zadeklarowało, że zrobi to do października – dodaje urzędnik.

W opinii PKP PLK SA, właśnie z tego powodu nie ma możliwości przyspieszenia terminu ogłoszenia przetargu.

Po przeprowadzeniu wszystkich zaplanowanych prac pociągi pasażerskie będą mogły jechać z Warszawy do Terespola z prędkością 160 km/h, a towarowe - 120 km/h. Do wartego ponad 131 milionów euro projektu Unia Europejska dołoży się w 83,6 proc.

Czytaj więcej o: Terespol kolej pociągi
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 lipca 2016 o 16:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie unia tylko my dołożymy 80% wartości. Unia nie ma swoich pieniędzy.
Rozwiń
Gość
Gość (18 lipca 2016 o 18:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jechałem wczoraj (17 lipca) IC Korczak z Warszawy. Co z tego, że jechał w miarę szybko, kiedy na stacjach Mińsk Mazowiecki, Siedlce i Łuków stał w sumie ze 20 minut?
Rozwiń
Gość
Gość (18 lipca 2016 o 08:05) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
a na co to komu potrzebne?
Rozwiń
Gość
Gość (18 lipca 2016 o 00:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i co, że będzie 160 km/h? Cena będzie zaporowa, więc wszyscy będą jeździć jak dotychczas busami. Nie będzie nowego taboru w Przewozach Regionalnych, a stare kible rozpędzają się do 110 km/h (modernizowane do 120). Po co ta modernizacja – dla jednego „Poloneza” i kilku „pociągów niedostępnych w komunikacji krajowej”? To już lepszy byłby efekt po wybudowaniu nowej linii z Parczewa do Fronołowa, która uzupełniłaby nieodbudowany od wojny ciąg komunikacyjny łączący północ i południe wschodniej Polski.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!