czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Za dużo błędów. Referendum śmieciowego w Łukowie nie będzie

  Edytuj ten wpis
Autor: eb

Nie będzie referendum "śmieciowego w Łukowie. Tak w środę na nadzwyczajnej sesji zdecydowali radni miasta.

14 z nich było za odrzuceniem wniosku, a 5 wstrzymało się od głosu. Wcześniej, specjalna komisja, sprawdzała czy wniosek spełnia wymogi formalno-prawne. Dopatrzyła się błędów w ponad 600 podpisach.

Aby referendum w ogóle było ważne, jego inicjatorzy musieli zebrać, co najmniej 2439 podpisów, czyli 10 proc. ogólnej liczby wyborców. - Poprawnych było 2394 podpisów. Brakowało pełnych danych, pojawiały się błędne lub niepełne adresy oraz numery PESEL. Niektóre dane były przekreślone - tłumaczy przewodnicząca Rady Miasta Urszula Bancerz.

- Zdaniem komisji przekreślenie nieprawidłowych danych, parafowanie i ponowne wpisanie jest wpisem błędnym, kwalifikującym się do odrzucenia. Z taką opinią trudno nam się zgodzić. Dlatego, najprawdopodobniej, odwołamy się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego - zapowiada pełnomocnik grupy inicjatywnej i zarazem kandydat Demokracji Bezpośredniej na burmistrza Łukowa Sławomir Dziudzik.

Komisja wytknęła też błędy merytoryczne.

- Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zbierania podpisów i propagowania idei referendum. Dziękuję też łukowianom, którzy podpisując się pod inicjatywą dali dowód dojrzałego do demokracji społeczeństwa - podkreśla główny inicjator referendum.

Jego zdaniem stawki śmieciowe w Łukowie są zbyt wysokie. Wynoszą: 10 zł od mieszkańca za odpady segregowane i 17 zł za odpady zmieszane. Dziudzik przekonywał, że opłaty można obniżyć przynajmniej o 30 proc.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!