piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Zaczopowane miejskie licea nad Krzną

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lipca 2002, 17:42
Autor: pim

Jeszcze dziś w podlaskich szkołach ponadgimnazjalnych przyjmowane są oryginały świadectw od uczniów, którzy potwierdzają tam wolę nauki. Wielu, którzy przeszli progi punktowe w kilku szkołach, nadal unika jednoznacznego wyboru i wycofania podań z "obstawianych” paru liceów.

Dyrektorzy LO usiłują dodzwonić się do uczniów, aby zdopingować ich do określenia szkoły, w której chcą się uczyć ostatecznie. Jadwiga Droździel, dyrektor bialskiej delegatury Kuratorium Oświaty jest pewna, że dziś ta sytuacja już będzie jasna.
Niestety, w Białej Podlaskiej brakuje miejsc w liceach. Kuratorium proponuje absolwentom gimnazjów wolne miejsca w szkołach poza Białą Podlaską: wczoraj LO w Komarówce Podlaskiej dysponowało 34 miejscami w liceum ogólnokształcącym, 38 w liceum profilowanym oraz 10 w zasadniczej szkole zawodowej. LO w Janowie Podlaskim ma 32 wolne miejsca. LO w Małaszewiczach zaś 7 w liceum z rozszerzonym profilem z języka angielskiego oraz 5 z podstawowym.
- Jeszcze nie podjęliśmy decyzji, czy w Białej Podlaskiej będą tworzone dodatkowe klasy licealne. Pod nr. tel. 343-81-73 dysponujemy informacjami o wolnych miejscach w podbialskich szkołach- mówi Jadwiga Droździel.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!