środa, 26 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Zaczopowane miejskie licea nad Krzną

Dodano: 4 lipca 2002, 17:42
Autor: pim

Jeszcze dziś w podlaskich szkołach ponadgimnazjalnych przyjmowane są oryginały świadectw od uczniów, którzy potwierdzają tam wolę nauki. Wielu, którzy przeszli progi punktowe w kilku szkołach, nadal unika jednoznacznego wyboru i wycofania podań z "obstawianych” paru liceów.

Dyrektorzy LO usiłują dodzwonić się do uczniów, aby zdopingować ich do określenia szkoły, w której chcą się uczyć ostatecznie. Jadwiga Droździel, dyrektor bialskiej delegatury Kuratorium Oświaty jest pewna, że dziś ta sytuacja już będzie jasna.
Niestety, w Białej Podlaskiej brakuje miejsc w liceach. Kuratorium proponuje absolwentom gimnazjów wolne miejsca w szkołach poza Białą Podlaską: wczoraj LO w Komarówce Podlaskiej dysponowało 34 miejscami w liceum ogólnokształcącym, 38 w liceum profilowanym oraz 10 w zasadniczej szkole zawodowej. LO w Janowie Podlaskim ma 32 wolne miejsca. LO w Małaszewiczach zaś 7 w liceum z rozszerzonym profilem z języka angielskiego oraz 5 z podstawowym.
- Jeszcze nie podjęliśmy decyzji, czy w Białej Podlaskiej będą tworzone dodatkowe klasy licealne. Pod nr. tel. 343-81-73 dysponujemy informacjami o wolnych miejscach w podbialskich szkołach- mówi Jadwiga Droździel.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24