czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Poruszenie wśród firm zajmujących się budową dróg wywołuje sprawa modernizacji trasy zwanej "nadbużanką”

Ta droga wojewódzka, która biegnie przez woj. mazowieckie, Łosice, Konstantynów, Terespol, Kodeń, Włodawę aż do Dorohuska od dawna znajduje się w bardzo złym stanie. Na niektórych odcinkach właścicielami są powiaty, małe fragmenty należą do gmin. 210 km tej trasy przebiega przez woj. lubelskie. Na modernizację "nadbużanki” zaplanowano: 24 mln zł z kontraktu wojewódzkiego, 6 mln zł z budżetu samorządu województwa oraz 2,8 mln euro z funduszu PHARE 2000.
Dyrektor jednej z podlaskich firm powiedział, że choć w przetargu na modernizację drogi startowało 9 firm, to było tam tylko jedno konsorcjum polskie. - Wysokie bariery dotyczące poziomu majątku, dostępu do kredytów i płynności finansowej firm, eliminowały słabsze i średnie polskie przedsiębiorstwa. Chociaż kiedyś polskie firmy drogowe zasłynęły w wielu krajach z budowy dróg, to teraz śmietankę spijają u nas jedynie zagraniczne przedsiębiorstwa - twierdzi nasz rozmówca.
Tomasz Makowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego jedynie potwierdza, iż dokumenty do przetargu pobrało 16 firm, a złożyło je i wzięło udział tylko 9. - Dokumenty i oferta firmy, która wygrała przetarg, zostały przesłane do Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu w Warszawie, ta prześle je do Brukseli. Termin zakończenia inwestycji do końca października 2003 roku - mówi Tomasz Makowski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!