sobota, 27 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Żałują, że to już koniec

Dodano: 11 września 2002, 17:04

Syreny w komplecie (od prawej): Marcin Szumiło - perkusja, Mariusz Czarnomysy - gitara, Krzysztof Do
Syreny w komplecie (od prawej): Marcin Szumiło - perkusja, Mariusz Czarnomysy - gitara, Krzysztof Do

Niebawem 10-lecie działalności artystycznej będzie obchodził zespół rockowy Komendy Lotniska nr 3 w Białej Podlaskiej - "Gutter Sirens”. Kto ich przygarnie, kiedy za kilka miesięcy jednostka ulegnie likwidacji?

Grupa powstała w 1992 roku i była jedną z pierwszych kapel rockowych w Polsce, które rozpoczęły działalność przy jednostce wojskowej. Od tego czasu zdążyli zaskarbić sobie uznanie i życzliwość wojskowych z całego kraju. Zespół od lat godnie reprezentuje Białą Podlaską na różnego rodzaju przeglądach, konkursach i festiwalach zespołów wojskowych. Praktycznie nie zdarza się, aby chłopcy z "Gutter Sirens” nie przywieźli do grodu nad Krzną jakiegoś prestiżowego wyróżnienia. Między innymi w kwietniu tego roku zdobyli Grand Prix Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej WLOP w Jeleniej Górze. Wystąpili w warszawskich Łazienkach z okazji Dnia Wojska Polskiego. Jednak największym sukcesem był udział w IX Festiwalu Rockowym - Węgorzewo 2002.
- Już samo zaistnienie na imprezie było naprawdę wielkim wyróżnieniem. Spośród prawie 300, które zgłosiły chęć występu w Węgorzewie, tylko 21 kapel zakwalifikowało się do udziału w konkursie - mówi Krzysztof Domański, lider zespołu.
Grupa "Gutter Sirens” wydała dwie anglojęzyczne płyty. Obecnie trwają prace nad kolejnym krążkiem. Ostatnia publikacja Syren "Memory Analysis” zebrała bardzo pozytywne opinie krytyków muzycznych z całego kraju.
- Sami piszemy teksty oraz muzykę do naszych utworów. Gramy po angielsku. Na potrzeby regulaminów festiwalowych zdarzają się utwory po polsku, ale to rzadkość - podkreśla K. Domański. Członkowie zespołu z żalem mówią o likwidacji bialskiej jednostki wojskowej, która nastąpi już za kilka miesięcy. - Z ciężkim sercem przyjęliśmy taką decyzję, ponieważ z wojskiem współpracowało się nam wspaniale. W każdej sytuacji służyli fachową pomocą, zawsze mogliśmy na nich liczyć - mówią zgodnym chórem członkowie "Gutter Sirens”.
St. chor. sztab. Piotr Sułkowski, opiekun wykonawców twierdzi, że współpraca z zespołem była wspaniałym doświadczeniem. - Myślę, że grupa szybko znajdzie swoje miejsce pod skrzydłami mundurowych, ponieważ nie wolno zatracić tego co budowało się przez lata. Chłopcy są naprawdę dobrzy i jestem przekonany, że w przyszłości osiągną to wszystko co sobie zaplanowali - twierdzi Piotr Sułkowski.
- Zespół dał nam wiele okazji do radości i chwały. Dzięki takim jak "Gutter Sirens” na przestrzeni wielu lat doszło do swoistego kompromisu. Ostra muzyka, jaką grają została zaakceptowana w wojsku przez żołnierzy, a co najważniejsze przez ich przełożonych - dodaje opiekun bialskich Syren.•
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!