poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Zamiast trzeciej, pierwsza klasa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 sierpnia 2002, 16:55

Uczniowie łukowskich liceów, którzy nie zdali do trzeciej klasy, maja do wyboru, albo cofnąć się do klasy... pierwszej, przejść do drugiej klasy szkoły zawodowej, albo przenieść się na resztę nauki do innych miast.

Nie mogą powtórzyć drugiej klasy, bo w tym roku – z powodu wprowadzenia reformy systemu oświaty – w całym kraju nie będzie klas drugich. I w żadnym z łukowskich liceów nie planuje się otwarcia drugiej klasy zbiorczej dla uczniów, którzy nie zdali. – Jedna taka klasa powstanie w Zespole Szkół Zawodowych nr 1, będzie to jednak klasa zawodowa. Uczniowie liceów, którzy powinni powtarzać drugą klasę, muszą powtórnie zaczynać naukę w pierwszej klasie – mówi naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu w łukowskim starostwie Henryk Lipiec.
– Uczniowie liceów, którzy nie dostali promocji do klasy trzeciej, aby nie tracić roku cofając się do klasy pierwszej, mogą się przenieść do klasy zbiorczej szkoły zawodowej, albo szukać miejsc w klasach zbiorczych licealnych w innych miastach – radzi sekretarz powiatu łukowskiego Janusz Kozioł.
Podobna sytuacja panuje w wielu innych miastach na Lubelszczyźnie. Władze Chełma nie widzą potrzeby otwierania nowych klas zbiorczych. W powiecie chełmskim problemu nie ma, bo wszyscy uczniowie dostali promocję. W Zamościu sprawę załatwiło Centrum Kształcenia Ustawicznego, które skupia kilka rodzajów szkół i ratuje uczniów w takiej sytuacji. W zajmującym się oświatą wydziale społecznym bialskiego starostwa usłyszeliśmy, że starostwo nie zajmowało się dotychczas tą sprawą, bo dyrektorzy szkół nie zgłaszali się z takim problemem. Najlepiej sytuacja wygląda w Lublinie. Każdy uczeń, bez względu czy jest licealistą czy uczniem szkoły zawodowej, znajdzie dla siebie klasę zbiorczą.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!