czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Zapłata za pogrzeb

  Edytuj ten wpis
Autor: (er)

Rodzice mężczyzny aresztowanego za brutalny gwałt, który powiesił się w celi, dostaną od policji odszkodowanie i zwrot kosztów pogrzebu. Sąd Okręgowy w Lublinie zasądził im w sumie blisko 50 tys. zł.

24-letni mężczyzna został aresztowany w maju 1998 roku przez Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim. Prokuratura zarzuciła mu dokonanie brutalnego gwałtu na kobiecie chorej psychicznie. Według niej mężczyzna wywiózł ją do lasu, tam siłą rozebrał i zgwałcił. Potem pijany zasnął w samochodzie. Kobieta uciekła. Wróciła z policją, która zatrzymała mężczyznę. Gwałciciel nie zdążył się nawet ubrać.
Po aresztowaniu podejrzany trafił do pokoju zatrzymań Komendy Rejonowej Policji w Radzyniu Podlaskim. Powiesił się na sznurowadłach. Przed sądem stanął za to policjant, który został uznany winnym zaniedbań. Nie zabrał aresztantowi sznurowadeł i nie pilnował, co aresztant robił w celi – argumentował sąd. Dostał rok pozbawienia wolności w zawieszeniu.
Rodzice samobójcy żądali od policji blisko 159 tys. zł za krzywdę moralną i straty materialne. Sąd doszukał się związku pomiędzy zaniedbaniami policjanta a popełnieniem samobójstwa. Uznał, że reprezentowany przez policję skarb państwa ponosi w tej sprawie odpowiedzialność. Zasądził dla każdego z rodziców samobójcy po 20 tys. zł odszkodowania za pogorszenie się ich sytuacji życiowej oraz 9 tys. zł za pogrzeb.
Wyrok nie jest prawomocny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!