piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Zawirują mistrzowie parkietu


Najlepsza para taneczna bialskiej "Aidy”: 14-letni Tomek Prządka i 15-letnia Paulina Rozwadowska
Najlepsza para taneczna bialskiej \"Aidy”: 14-letni Tomek Prządka i 15-letnia Paulina Rozwadowska

Najlepsze w Polsce pary w tańcach latynoamerykańskich i standartowych zawirują w sobotę na parkiecie szkolnej hali sportowej przy ulicy Leszczynowej w Białej Podlaskiej.

V Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "O Puchar Prezydenta Miasta Biała Podlaska” odbędzie się w ZSO nr 2. Rozpoczęcie o godzinie 10. Pierwszy blok tańców potrwa do 14, a drugi ze starszymi grupami od 17 do 20. Współorganizująca imprezę Elżbieta Juszczyk powiedziała nam, że wystąpi 80 par, w tym przedstawiciele warszawskiej "Stodoły” i "Rytmu”, łomżyńskiego "Axelu”, lubelskiego "Lidera” oraz szkół tańca z Konina, Kraśnika, Biłgoraja, Białegostoku, Radomia, Lublina i Białej Podlaskiej.
Turniej odbędzie się w dziewięciu kategoriach. Swoje i umiejętności zaprezentują tam również bialscy utalentowani i nagradzani tancerze Tomek Prządka z Pauliną Rozwadowską, mistrzowie okręgu w klasie C oraz finaliści licznych ogólnopolskich turniejów tańca towarzyskiego.
Obok nich zatańczą także w kategorii wiekowej dziesięciolatków Karol Iwanowski i Dominika Leszczyńska (klasa D), w kategorii do lat dziewięciu Adrian Uss i Izabela Dorosz (klasa E) oraz trzy pary przedszkolaków, którzy debiutują na parkiecie. Wszyscy reprezentują Klub Tańca Towarzyskiego "Aida” działający przy Osiedlowym Domu Kultury.
Najlepsze pary młodsze otrzymają medale, starsze zwycięskie w stylach latynoamerykańskich i standartowych puchary fundowane przez bialskiego prezydenta Andrzeja Czapskiego.
- Nasza impreza wiąże się z obchodzonym właśnie dwudziestoleciem Klubu Tańca Towarzyskiego "Aida”. Nazwa pochodzi od określenia figury w rumbie - mówi prowadząca zespół Elżbieta Juszczyk.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24