wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Żeby się nie sypały

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 kwietnia 2007, 17:29

Bialski Zakład Gospodarki Lokalowej zostanie przekształcony w spółkę komunalną - zdecydowali radni.

Ma to pomóc w zdobyciu funduszy unijnych na remont sypiących się budynków.

Do tej pory ZGL mógł tylko administrować lokalami mieszkalnymi w imieniu miasta. W ciągu kilku miesięcy ma się zamienić w spółkę. I ma mieć znacznie większe możliwości. Co na to lokatorzy? - Trochę się boję, że wraz z tymi zmianami mogą przyjść podwyżki czynszu - martwi się pani Maria. Mieszka w centrum miasta przy pl. Szkolny Dwór. - Poza tym, wciąż nie możemy się doczekać obiecanych remontów. Miała być wymiana okien i podłóg. Jak to jest, że wielu lokatorów w centrum miasta nie ma jeszcze kanalizacji? Ukradkiem wynosimy nieczystości wiaderkiem do szamba. Najgorzej w dzień, kiedy wstyd przed innymi ludźmi.

Mieczysław Ruta, dyrektor ZGL, zapewnia, że czynsz się nie zwiększy. Twierdzi też, że jeszcze przed przekształceniami będą remontowane mieszkania w centrum, m.in. właśnie przy pl. Szkolny Dwór. Tamtejsi lokatorzy mają też w końcu doczekać się kanalizacji.
To wszystko jeszcze przed zmianami. A co potem? O likwidację ZGL oraz przekształcenie go w miejską spółkę bardzo zabiegał Andrzej Czapski, bialski prezydent. - Spółka będzie miała autonomię finansową i własny budżet, który będzie oparty na wpływach z czynszów i opłat za usługi. Chcę, by prowadziła aktywną politykę mieszkaniową. Będzie mogła zaciągać pożyczki i zabiegać o dotacje unijne. Nasze istniejące już spółki komunalne, czyli Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i WOD-KAN poprawiły zarządzanie majątkiem.
Choć większość radnych podczas poniedziałkowej sesji podzieliła zdanie prezydenta i była za zmianami, to wątpliwości nie brakuje. Radny Adam Abramowicz dziwił się, że nie ma szczegółów dotyczących przyszłego statutu spółki. - Dziwi mnie tempo. Dlaczego mamy się śpieszyć? - pytał.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!