wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Ziobro popiera Biereckiego i Szewczaka. Konwencja PiS w Białej Podlaskiej

Autor: eb

Zbigniew Ziobro na konwencji PiS w Białej Podlaskiej/ fot.E.Burda
Zbigniew Ziobro na konwencji PiS w Białej Podlaskiej/ fot.E.Burda

Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski udzielił poparcia senatorowi Grzegorzowi Biereckiemu i Janowi Szewczakowi, kandydatowi PiS na posła. Były minister sprawiedliwości był gościem konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Białej Podlaskiej.

- Przyjechałem tu świadomy wielkiej operacji szkalowania pana senatora Biereckiego. Chciałem okazać swoją solidarność i uznanie dla tego, co zrobił, dla pana Szewczaka również. Nie dali się złamać. Dzisiaj potrzeba nam takich odważnych ludzi, którzy podejmą się odbudowy Polski- mówił na czwartkowej konwencji lider Solidarnej Polski, który startuje z listy PiS w Kielcach. Senator Grzegorz Bierecki ubiega się o reelekcję z własnego komitetu, a główny ekonomista SKOK Jan Szewczak kandyduje do sejmu z bialskiej listy PiS. – Kandyduję z własnego komitetu, ale wciąż jestem arcypisowcem. Po wyborze na senatora zamierzam wstąpić do klubu PiS- zapowiada senator i twórca SKOK.

Z kolei, Jan Szewczak, chociaż jest  z Warszawy na bialskiej liście PiS dostał miejsce nr 3. – Pan senator Bierecki sam zachwycił się tą ziemią kilka lat temu, ale zbałamucił też innych. Wziął mnie do Kodnia i w inne miejsca. Zobaczyłem te piętrowe kapliczki. Wsiąkłem w atmosferę. Bo ludzie są tu tak serdeczni, że już o godz. 11 podają drugie danie do śniadania – mówił na konwencji Szewczak. 

Abramowicz nie przyjechał

Głos zabrało jeszcze czworo innych kandydatów z listy PiS okręgu chełmsko- bialsko-zamojskiego. Ale na konwencji zabrakło m.in. posła Adama Abramowicza z Białej Podlaskiej oraz Marcina Duszka z Międzyrzeca Podlaskiego.  – Wszyscy dostali zaproszenia na konwencję  – zapewniał nas Eliasz Iwan, miejski radny z PIS, który prowadził wydarzenie. Abramowicz był w tym czasie na spotkaniu autorskim z Wojciechem Sumlińskim.

Z kolei, podczas konwencji w sali konferencyjnej bialskiej spółki Wod-Kan lider Solidarnej Polski opowiadał dziennikarzom o zasługach senatora Biereckiego. - Wykłada tutaj na renowację zabytków, funduje sprzęt dla miejscowego szpitala. Nie szczędzi prywatnego grosza. Pan senator to człowiek który tworzy też media, te  ogólnopolskie i te lokalne. Przyciąga  kompetentnych ludzi, np. braci Karnowskich. Ten region może się cieszyć że ma człowieka tak aktywnego i wszechstronnego – podkreśla Ziobro. 

Ziobro obiecuje drogi

Ale na ścianie wschodniej wciąż wiele jest do zrobienia. – Ta władza obrażała mieszkańców Lubelszczyzny, Podlasia i Podkarpacia. Ograniczała środki finansowe, które miały być przecież przeznaczone na wyrównywanie szans i podnoszenie standardów życia dla ludzi tu mieszkających  – przypomina lider SP.

To ma się zmienić. – Dobre pomysły można kreować we współpracy z samorządami. Można budować fontanny i domy weselne, ale ja jestem zwolennikiem przyznawania środków na inwestycje, które stworzą miejsca pracy –przyznaje Ziobro.

Czego brakuje na południowym Podlasiu?- Jechałem tu i nie jest to łatwe zadanie. Drogi miały być tu przecież budowane, ale skoro kilometr autostrad kosztuje w Polsce kilka razy więcej niż w Niemczech, to tych pieniędzy zabrakło. Ten region musi mieć skutecznych adwokatów - stwierdza na koniec Zbigniew Ziobro.

Gość
Gość
agata
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 października 2015 o 21:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ziobro niech nie popiera debili takich samych jak sam jest bo się zdziwi jak sam się nie dostanie do sejmu i wtedy będą jajeczka z pisuarków debili jednych. Niech przyjedzie i zaczną stawiać ten mur na Bugu ze spadochroniarzami bo zaraza leci ze wschodu i kaczki wyzdychają z największym kaczorem ze stołeczkiem co za nim latają przydupasy.
Rozwiń
Gość
Gość (23 października 2015 o 10:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kim jest Szewczak? Postać zupełnie nieznana, jakiś spadochroniarz z drugiej części Polski? W Trójmieście nie miałby żadnych szans, więc przyjechał na wschód.
Rozwiń
agata
agata (23 października 2015 o 00:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

pisiory tak się popierają że jeden drugiemu wyrwałby ręką serce, ale pozory trzeba stawiać. jak widzę ziobro to nie powiem jak się czuję. mniej więcej tak jak kobieta w pierwszych miesiącach ciąży

Rozwiń
Gość
Gość (22 października 2015 o 23:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ziobro popiera ziobrę a ja księdza Banacha śp. z Kaliny!!!! POrabało tych ludzi do kwadratu! Żenada na całego! Zbyniek tobie też udzielam poparcia choc nie wiem po co i do czego!!! A masz jak tak bardzo chcesz!
Rozwiń
Gość
Gość (22 października 2015 o 22:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
spadochroniarz popiera spadochroniarzy cały PlS
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!