środa, 24 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Zjadł 45 sztuk nadziewanych mięsem

Dodano: 30 czerwca 2002, 17:09
Autor: Marek Czech

Bialski mistrz jedzenia pierogów na czas w akcji
Bialski mistrz jedzenia pierogów na czas w akcji

Jednym z najciekawszych konkursów podczas Dni Białej Podlaskiej był niedzielny "Pierogowy Sprint”.

Do zastawionego 60 pierogami z mięsem stołu zaproszono pięcioro uczestników zabawy: Małgorzatę Piekarską, Grażynę Bartoszuk, Tadeusza Bandzerewicza, Andrzeja Raciborskiego i Marcina Mica.
Pierogowa uczta rozpoczęła się tuż po godzinie 13 i trwała 5 minut. Zwycięzcą został Andrzej Raciborski. - W domu pierogi robię z żoną, najbardziej lubię ruskie, z mięsem i soczewicą - podkreśla laureat - na raz mogę zjeść 50 sztuk, a dziś na talerzu zostało mi jedynie 15. Mistrz zjadania pierogów na czas jest mieszkańcem Białej Podlaskiej, ma 44 lata, żonę Marię i 11-letniego syna Daniela.Drugie miejsce zajął Tadeusz Bandzerewicz, który w nagrodę otrzymał kolejne 682 pierogi w dwupaku.
- Zjadanie na tempo takiej ilości pożywienia w drobnych kawałkach nie jest wskazane na co dzień, ale na festynie to co innego - mówi Adam Macech, lekarz pogotowia, który czuwał nad bezpieczeństwem uczestników konkursu.
Pozostałe pierogi, które nie zdążyli zjeść uczestnicy konkursu, posłużyły jako drugie śniadanie dla organizatorów festynu.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24