środa, 21 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Zmagania ponad 200 młodych strażaków

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 maja 2002, 17:00

W drużynie równie ważne jak opanowanie węża jest umiejętność sprawnego i szybkiego go rozwinięcia
W drużynie równie ważne jak opanowanie węża jest umiejętność sprawnego i szybkiego go rozwinięcia

Młodzi strażacy z Milanowa i Hanny będą reprezentować województwo lubelskie na mistrzostwach Polski w Turku. Zwycięskie zespoły dziewcząt i chłopców wyłoniono podczas odbytych w Parczewie Wojewódzkich Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Piątkowej imprezie patronował Wojewódzki Zarządu OSP w Lublinie oraz Komenda Powiatowa PSP w Parczewie. Były to eliminacje do Mistrzostw Polski, które odbędą się od 28 do 30 czerwca w Turku. Do rywalizacji rozgrywanej w dwóch konkurencjach: ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej z przeszkodami, przystąpiło 9 drużyn dziewczęcych i 14 drużyn chłopięcych, liczących po 9 osób. Każda z nich miała do pokonania: w ćwiczeniu bojowym - tunel, ławeczkę, musiała nalać do hydronetki 5 litrów wody, oraz wykonać węzły ratownicze; natomiast w sztafecie na 400 metrów - slalom, równoważnię, ścianę a także przenieść gaśnice i węże przez trasę sztafety.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie pod kierownictwem st. bryg. Krystiana Janosza. Po ukończeniu rywalizacji w obu konkurencjach klasyfikacja wyglądała następująco: w grupie dziewcząt - pierwsze miejsce MDP Hanna, drugie MDP Siemień, trzecie MDP Wohyń. Kolejne miejsca zajęły MDP z Niedźwiady, Podedwórza, Wierzbówki, Łomaz i Tyśmienicy.
W grupie chłopców zwyciężyła MDP przed MDP Milanów i MDP Hanna Tuż za nimi uplasowały się Moszenki, Siemień, Agatówka, Oblęcin, Spiczyn, Łomazy, Podedwórze, Kopina, Niedźwiada i Tyśmienica. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wszystkie etapy każdej z konkurencji musiały być wykonane poprawnie, ponieważ sędziowie dawali punkty karne np. za rozmowę podczas wykonywania ćwiczenia, źle połączone węże gaśnicze itp. Dużą rolę odgrywała sprawność drużyny, zdyscyplinowanie i współpraca między jej członkami. Trzy pierwsze miejsca były honorowane pucharem, dyplomem oraz nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Wojewódzki Zarząd OSPRP w Lublinie.
Zmaganiom młodzieży przyglądali się st. bryg. Stanisław Karmowski, zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, druh Wiesław Nowak, członek Prezydium ZOSP RP w Lublinie, wójt gm. Podedwórze, były komendant KP PSP w Parczewie, st. kpt. Janusz Krasuski komendant powiatowy PSP w Parczewie, kapelan powiatowy strażaków ks. Andrzej Biernat oraz władze gminne i powiatowe.
Do Turku na mistrzostwa pojadą dziewczęta z Hanny oraz chłopcy z Milanowa, ponieważ zwycięzcy (drużyna z Wohynia) niestety nie spełniają wymagań wiekowych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!