piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Zmagania ponad 200 młodych strażaków

Dodano: 20 maja 2002, 17:00

W drużynie równie ważne jak opanowanie węża jest umiejętność sprawnego i szybkiego go rozwinięcia
W drużynie równie ważne jak opanowanie węża jest umiejętność sprawnego i szybkiego go rozwinięcia

Młodzi strażacy z Milanowa i Hanny będą reprezentować województwo lubelskie na mistrzostwach Polski w Turku. Zwycięskie zespoły dziewcząt i chłopców wyłoniono podczas odbytych w Parczewie Wojewódzkich Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Piątkowej imprezie patronował Wojewódzki Zarządu OSP w Lublinie oraz Komenda Powiatowa PSP w Parczewie. Były to eliminacje do Mistrzostw Polski, które odbędą się od 28 do 30 czerwca w Turku. Do rywalizacji rozgrywanej w dwóch konkurencjach: ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej z przeszkodami, przystąpiło 9 drużyn dziewczęcych i 14 drużyn chłopięcych, liczących po 9 osób. Każda z nich miała do pokonania: w ćwiczeniu bojowym - tunel, ławeczkę, musiała nalać do hydronetki 5 litrów wody, oraz wykonać węzły ratownicze; natomiast w sztafecie na 400 metrów - slalom, równoważnię, ścianę a także przenieść gaśnice i węże przez trasę sztafety.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie pod kierownictwem st. bryg. Krystiana Janosza. Po ukończeniu rywalizacji w obu konkurencjach klasyfikacja wyglądała następująco: w grupie dziewcząt - pierwsze miejsce MDP Hanna, drugie MDP Siemień, trzecie MDP Wohyń. Kolejne miejsca zajęły MDP z Niedźwiady, Podedwórza, Wierzbówki, Łomaz i Tyśmienicy.
W grupie chłopców zwyciężyła MDP przed MDP Milanów i MDP Hanna Tuż za nimi uplasowały się Moszenki, Siemień, Agatówka, Oblęcin, Spiczyn, Łomazy, Podedwórze, Kopina, Niedźwiada i Tyśmienica. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wszystkie etapy każdej z konkurencji musiały być wykonane poprawnie, ponieważ sędziowie dawali punkty karne np. za rozmowę podczas wykonywania ćwiczenia, źle połączone węże gaśnicze itp. Dużą rolę odgrywała sprawność drużyny, zdyscyplinowanie i współpraca między jej członkami. Trzy pierwsze miejsca były honorowane pucharem, dyplomem oraz nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Wojewódzki Zarząd OSPRP w Lublinie.
Zmaganiom młodzieży przyglądali się st. bryg. Stanisław Karmowski, zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, druh Wiesław Nowak, członek Prezydium ZOSP RP w Lublinie, wójt gm. Podedwórze, były komendant KP PSP w Parczewie, st. kpt. Janusz Krasuski komendant powiatowy PSP w Parczewie, kapelan powiatowy strażaków ks. Andrzej Biernat oraz władze gminne i powiatowe.
Do Turku na mistrzostwa pojadą dziewczęta z Hanny oraz chłopcy z Milanowa, ponieważ zwycięzcy (drużyna z Wohynia) niestety nie spełniają wymagań wiekowych.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24