czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Zmieniają zasady opłat za śmieci. Nie kwartalnie, tylko co miesiąc

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 stycznia 2015, 20:45
Autor: eb

Bialski magistrat chce, by mieszkańcy częściej wnosili opłaty za gospodarkę odpadami. Obecnie obowiązuje system kwartalny. Urząd Miasta proponuje rozliczanie co miesiąc. Projekt uchwały w tej sprawie jest już gotowy. W piątek zajmą się nim radni.

Od lipca 2013 roku w Białej Podlaskiej obowiązują te same stawki za gospodarkę odpadami: 8 zł od osoby w przypadku braku segregacji i 5 zł w przypadku segregacji. To się nie zmieni. Zmienić się może częstotliwość opłat. Jak czytamy w projekcie uchwały, zmiana systemu kwartalnego na comiesięczny ma pomóc w zoptymalizowaniu wnoszenia opłat. Ma to związek z tym, że wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe pobierają opłaty od swoich mieszkańców w systemie miesięcznym. "Wnoszenie płatności w obowiązującym systemie stanowiło dość duże utrudnienie lub skutkowało naliczaniem odsetek za zwłokę” - argumentuje Urząd Miasta.

Zmiana terminu do 10. dnia każdego miesiąca podyktowana jest także sytuacją ekonomiczną najuboższych mieszkańców miasta. - Jeżeli jednak ktoś ma takie życzenie, może płacić "z góry” za kilka miesięcy - mówi kierownik referatu gospodarki odpadami Gabriela Janicka.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Biała Podlaska śmieci
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!