piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Zniżki tylko na nowy dokument

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 listopada 2004, 20:36

W ostatnich dniach straciły ważność dotychczasowe legitymacje inwalidzkie. Wchodzące w życie zmiany od razu wprowadziły spore zamieszanie. Przede wszystkim dlatego, że wiele osób, które powinny wymienić legitymacje, po prostu o tym nie wiedziało.

– Musiałem brać leki na serce, gdy w aptece i policzyli mi ponad 100 złotych – mówi pan Eugeniusz z Białej Podlaskiej. – Pani powiedziała, że moja legitymacja jest nieważna, a tydzień wcześniej była jeszcze dobra.
Gdyby pan Eugeniusz parę dni wcześniej wiedział o obowiązku wymiany dokumentu w ZUS, nie przeżywałby stresu przy okienku aptecznym.
Część inwalidów wojennych i wojskowych była zdziwiona, że po okazaniu legitymacji nie może skorzystać z ulgowego przejazdu. Jak się okazuje w takiej sytuacji znalazło się po 16 listopada sporo starszych osób.
– Do dnia, w którym stare legitymacje inwalidów wojennych i wojskowych, straciły ważność, jedynie połowa tych dokumentów została wymieniona – mówi Marianna Kulik, naczelnik działu emerytur i rent w oddziale ZUS w Radzyniu Podlaskim. – Lepiej przedstawiała się sytuacja z legitymacjami inwalidzkimi osób represjonowanych, tu 70 procent zainteresowanych zdążyło z wymianą.
Sygnały o problemach inwalidów, którzy zapomnieli wymienić legitymacje, dotarły do urzędów ZUS bardzo szybko. – Mieliśmy sporo telefonów od samych zainteresowanych, ale i z aptek – przyznaje Kulik. – Kiedy rozmówcy dowiadywali się, że trzeba wymienić legitymacje, twierdzili, że nic o tym nie wiedzieli. Osobiście sądzę, że informacja była dobrze rozpropagowana.Ci, którzy nie zdążyli z wymianą w terminie, mogą to zrobić w każdej chwili. – Wydajemy dokument od ręki – zapewnia naczelnik Kulik. – Wystarczy przynieść dwa zdjęcia, na miejscu wypełnić odpowiedni wniosek, przedstawić dowód osobisty i złożyć podpis. W placówkach terenowych procedura może się przedłużyć, gdyż dokumenty muszą trafić do naszego oddziału.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!