niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Znowu poślizg obwodnicy

  Edytuj ten wpis

Drogowcy ogłosili właśnie kolejny termin oddania do użytku obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego. Tym razem mówią o grudniu.

Poślizg tłumaczą wadliwą konstrukcją jednego z wiaduktów.

- Niecierpliwie czekam na koniec tej inwestycji. Mieszkam przy ul. Lubelskiej, po której przez całą dobę jeżdżą tiry. Kiedy tylko pojawia się duża wielka ciężarówka, w całym domu dzwoni szkło. Starsi ludzie narzekają, że nie mogą spać w takich warunkach. Cieszymy się, że wreszcie powstaje obwodnica. Martwią jednak poślizgi, które wydłużają nasze męczarnie z hałasem - mówi pan Zbigniew z Międzyrzeca.
Ale cierpliwość mieszkańców i kierowców zostanie po raz kolejny wystawiona na próbę. Tym razem przez błąd w obliczeniach i jego skutki.
Zbigniew Szepietowski, z-ca dyrektora ds. przygotowania inwestycji oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie wyjaśnia, że podczas badań wytrzymałości wiaduktu na ul. Tuliłowskiej nastąpiło większe ugięcie przęsła niż zakładają normy. Kiedy podczas próby na wiadukt wjechało kilka załadowanych ciężarówek, inżynierowie stwierdzili, że konstrukcja jest nieprawidłowa. Lubelska firma projektowa popełniła błąd w obliczeniach. - Nie grozi to żadną katastrofą. Nie doszło do uszkodzenia przęsła. Ale obawiamy się jednak, że wiadukt będzie się szybciej zużywał. A zgodnie z gwarancją powinien wytrzymać 70 lat. Dlatego konieczne jest niezwłoczne wzmocnieniu konstrukcji. Jest szansa na oddanie już naprawionej budowli za miesiąc - zapowiada wicedyrektor.
Dyrektor Szepietowski obiecuje, że w pierwszej połowie grudnia obwodnica zostanie dopuszczona do ruchu.
To kolejny termin. Najpierw drogowcy mówili o czerwcu. Następnie termin zakończenia prac przesunięto na koniec października.
Zachodnia obwodnica Międzyrzeca Podlaskiego ma długość ponad 6,5 km. Ma kosztować nieco ponad 90 mln zł. To na razie trasa dwujezdniowa, kolejne dwie nitki mają być dobudowane w przyszłości i wtedy droga zamieni się w trasę ekspresową.

W Białej jeszcze gorzej

Już ponad dwa lata są opóźnione przygotowania do modernizacji obwodnicy Białej Podlaskiej. Po niedawnym uchyleniu przez ministra budownictwa decyzji wojewody lubelskiego w sprawie lokalizacji tej trasy, kolejna decyzja jest spodziewana na początku 2008 roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!