poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Żona prezydenta dostała pracę w kolejnej państwowej spółce

Autor: eb

Renata Stefaniuk znalazła pracę już w drugiej spółce z udziałem Skarbu Państwa<br />
Renata Stefaniuk znalazła pracę już w drugiej spółce z udziałem Skarbu Państwa

Renata Stefaniuk zasiada od września w radzie nadzorczej spółki Enea Elektrownia Połaniec. To już druga spółka z udziałem Skarbu Państwa, w której udziela się żona należącego do PiS prezydenta Białej Podlaskiej.

Przypomnijmy, że od lipca 2016 roku jest ona wiceprzewodniczącą rady nadzorczej należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółki Jelcz. Jej kariera nabrała tempa. Bo jak wynika z wpisu do KRS, we wrześniu żona prezydenta została członkiem rady nadzorczej spółki Enea Elektrownia Połaniec.

– Raczej nie komentujemy decyzji właścicielskich. To są nasze wewnętrzne sprawy – ucina Piotr Ludwiczak, kierownik biura prasowego Grupy Enea.

Enea Elektrownia Połaniec wchodzi w skład grupy od marca 2017 roku. Zarządza największą w południowo-wschodniej Polsce i jedną z najmłodszych elektrowni w kraju. Z raportu firmy Sedlak & Sedlak z 2015 roku wynika, że średnie roczne wynagrodzenie członka rady nadzorczej Enei wynosiło 41 455 zł. Renata Stefaniuk ma skończony kurs i zdany egzamin na członka rad nadzorczych. – Prezydent nie kieruje poczynaniami zawodowymi swojej małżonki – przekonywał nas kilka miesięcy temu jego rzecznik.

We wtorek Renata Stefaniuk odmówiła nam komentarza. Co mówiła wcześniej? – Kształciłam się w zakresie ekonomii, gospodarki światowej i handlu zagranicznego. W Niemczech studiowałam marketing w dwóch językach: angielskim i niemieckim. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z zakresu marketingu internetowego oraz dokształcałam się z zakresu handlu zagranicznego w Wiedniu na największej uczelni ekonomicznej w Europie – tłumaczyła Stefaniuk.

W Białej Podlaskiej przez pewien czas pracowała w placówce SKOK. Obecnie działa prężnie jako szefowa stowarzyszenia Biała Pozytywka, które prowadzi m.in. działalność charytatywną.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(72) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 listopada 2017 o 23:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TKM !!!
Rozwiń
Gość
Gość (30 października 2017 o 18:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a PAWLAK z ZSL spokojnie doi lotnisko Lublin.
Rozwiń
Gość
Gość (30 października 2017 o 10:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BRAWO RENATA! NIE WSTYDŹ SIĘ TEGO ŻE DO CZEGOŚ DOSZŁAŚ, TYM BARDZIEJ ŻE DOSZŁAŚ DO TEGO CIĘŻKĄ PRACĄ I LATAMI WYRZECZEŃ POŚWIĘCAJĄC SWÓJ CZAS NA STUDIA ZA GRANICĄ! A CI PLUJĄCY JADEM W KOMENTARZACH TO ZWYKŁE ZAWISTNE ISTOTKI KTÓRE ZAMIAST ZDOBYWAĆ WYKSZTAŁCENIE I ROZWIJAĆ SIĘ KROK PO KROKU WOLĄ NARZEKAĆ I OSKARŻAĆ INNYCH. TRZYMAM ZA CIEBIE KCIUKI! A DO TYCH ZAWISTNYCH - NAJPIERW POZNAJCIE OSOBĘ ZOBACZCIE ILE ROBI DLA LUDZI NP. W STOWARZYSZENIU A DOPIERO PÓŹNIEJ OCENIAJCIE!
Rozwiń
Gość
Gość (29 października 2017 o 13:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejna ekipa kolesi obsiada rady spółek Skarbu Państwa a pani premer by odwrócić uwagę Polaków od spraw istotnych poucza Francuzów.
Rozwiń
Gość
Gość (28 października 2017 o 18:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Polska, to tylko łup dla ludzi bez skrupułów.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (72)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!